(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Soylu: Tünel kazılıp patlayıcı koyuldu

    Diyarbakır’da meydana gelen patlamada hayatını kaybedenlerin sayısı 3’e yükselirken, İçişleri Bakanı Soylu yeni bir açıklama yaptı. Soylu patlamanın ‘terör saldırısı’ olduğunu belirtti. Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde salı günü meydana gelen patlamaya ilişkin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan yeni bir açıklama geldi. Habertürk televizyonunda konuşan İçişleri Bakanı, patlamanın bir terör saldırısı olduğunu belirterek, “İlk önce araçtan […]

Soylu: Tünel kazılıp patlayıcı koyuldu
12 Nisan 2017 - 11:36 'de eklendi ve 146 kez görüntülendi.

 

 

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

Diyarbakır’da meydana gelen patlamada hayatını kaybedenlerin sayısı 3’e yükselirken, İçişleri Bakanı Soylu yeni bir açıklama yaptı. Soylu patlamanın ‘terör saldırısı’ olduğunu belirtti.

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde salı günü meydana gelen patlamaya ilişkin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan yeni bir açıklama geldi.

Habertürk televizyonunda konuşan İçişleri Bakanı, patlamanın bir terör saldırısı olduğunu belirterek, “İlk önce araçtan kaynaklandığı düşünülmüştü, ama yapılan bütün tetkiklerde ve araştırmalarda netleşti ki bu, bir terör saldırısı. Dışarıdan açılan bir tünel vasıtasıyla bunu gerçekleştirdiler” şeklinde konuştu.

Süleyman Soylu ile ilgili görsel sonucu
Türkiye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu

Süleyman Soylu ayrıca “Biz emniyet binalarımızın etrafında yaklaşık ayda bir arama tarama yaparız. Böyle bir tehditle karşılaşmayalım, diye. Demek ki çok kısa bir süre içerisinde böyle şey kazmışlar. Yerin altında patlayıcı yerleştirmek suretiyle ama bütün detayını Vali Bey açıklayacak” dedi.

Bağlar ilçesindeki İl Emniyet Müdürlüğü ek binasında panzer bakımı sırasında meydana gelen patlamada hayatını kaybedenlerin sayısının 3’e yükseldiği bildiriliyor.

oylu, patlama nedeniyle 10-12 hafif yaralı olduğunu belirterek patlama sonrası oluşan enkazın altından çıkaran bir teknisyen yardımcısının da hayatını kaybettiği bilgisini verdi.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER