(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Rusya: ABD ile savaşmayı planlamıyoruz

    Rusya Federasyon Konseyi Savunma ve Güvenlik Komitesi Başkanı Ozerov, Rusya’nın ABD ile Suriye’de askeri eylemlere girmeyi planlamadığını söyledi. ABD’nin Şayrat Hava Üssü’nü bombalasının ardından İran ve Rusya’dan sert tepkiler gelmişti. Rusya Federasyon Konseyi Savunma ve Güvenlik Komitesi Başkanı Viktor Ozerov, Rusya’nın ABD ile Suriye’de askeri eylemlere girmeyi planlamadığını, Rus Hava Kuvvetleri’nin görevinin Suriye’de […]

Rusya: ABD ile savaşmayı planlamıyoruz
11 Nisan 2017 - 0:02 'de eklendi ve 88 kez görüntülendi.

 

 

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

Rusya Federasyon Konseyi Savunma ve Güvenlik Komitesi Başkanı Ozerov, Rusya’nın ABD ile Suriye’de askeri eylemlere girmeyi planlamadığını söyledi. ABD’nin Şayrat Hava Üssü’nü bombalasının ardından İran ve Rusya’dan sert tepkiler gelmişti.

Rusya Federasyon Konseyi Savunma ve Güvenlik Komitesi Başkanı Viktor Ozerov, Rusya’nın ABD ile Suriye’de askeri eylemlere girmeyi planlamadığını, Rus Hava Kuvvetleri’nin görevinin Suriye’de terörle mücadeleye destek vermek olduğunu bildirdi.

Ozerov Rus haber ajansı Ria Novosti’ye yaptığı açıklamada, “Rusya Suriye’de ABD ile askeri eylemlere girmeyi planlamıyor. Bizim görevimiz Suriye’ye terörle mücadelede destek vermektir, biz bu görevi yerine getirmek için çalışıyoruz” ifadesini kullandı.

Öte yandan Karadeniz Filosu’na ait “Admiral Grigoroviç” gemisi, Türk gemilerinin Novorossiysk ziyareti sırasında Rus-Türk tatbikatlarına katıldıktan sonra Akdeniz’deki Askeri Deniz Filosu’na dahil edildi.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER