(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Kahramankazanlı gazilerden Kılıçdaroğlu’na suç duyurusu

      Kahramankazan Gaziler ve Şehit Yakınları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyesi bir grup, darbe girişimi değerlendirmeleri nedeniyle Kılıçdaroğlu’na suç duyurusunda bulundu. Kahramankazan Gaziler ve Şehit Yakınları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyesi bir grup, FETÖ’nün darbe girişimiyle ilgili değerlendirmeleri nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu. Dernek üyesi 16 gazi ve […]

Kahramankazanlı gazilerden Kılıçdaroğlu’na suç duyurusu
11 Nisan 2017 - 0:37 'de eklendi ve 131 kez görüntülendi.

 

 

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

 

Kahramankazan Gaziler ve Şehit Yakınları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyesi bir grup, darbe girişimi değerlendirmeleri nedeniyle Kılıçdaroğlu’na suç duyurusunda bulundu.

Kahramankazan Gaziler ve Şehit Yakınları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyesi bir grup, FETÖ’nün darbe girişimiyle ilgili değerlendirmeleri nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Dernek üyesi 16 gazi ve şehit yakını, Kılıçdaroğlu hakkındaki iddialarını içeren dilekçeyi Kahramankazan Başsavcılığına teslim etti.

Adliye çıkışında gazetecilere açıklama yapan Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Emre Baloğlu, Kılıçdaroğlu’nun televizyon genel yayın yönetmenleriyle bir araya geldiği toplantıda 15 Temmuz’daki darbe girişimiyle ilgili “kontrollü darbe” söyleminde bulunduğunu hatırlattı.

Türkiye’de daha önce de darbeler olduğunu ancak hiçbir siyasi parti genel başkanının bu ifadeyi kullanmadığını söyleyen Baloğlu, “Türkiye Cumhuriyeti demokrasi tarihine altın harflerle yazılan bu şanlı destana karşı böylesine seviyesiz ve haddini aşan sözler sarf edilmesi kabul edilebilir bir şey değildir. 15 Temmuz hain darbe girişimini hafife alan bu ifadeyle Kemal Kılıçdaroğlu, şehitlerimizin aziz hatırasını lekelemeye kalkışmış, şehit yakınlarımızı ve gazilerimizi hedef alarak milletimizin kutsal değerlerine hakaret etmiştir” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun milli duruş sergilemek yerine milletin kutsal değerlerine saldırmayı tercih ettiğini iddia eden Baloğlu, 16 Nisan’daki halk oylaması öncesi kullanılan bu ifadenin büyük bir toplumsal travmaya karşı iyi niyetsizliği gösterdiğini söyledi.

Baloğlu, “Türkiye Cumhuriyeti tarihine kara bir leke olarak geçen, böylesine haddini aşan ifadelerde bulunan Kemal Kılıçdaroğlu’nu yüce milletimizin vicdanına havale ederken Türk Ceza Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince işlenen suçlardan dolayı hakkında 15 Temmuz gazileri adına suç ihbarında bulunduğumuzu belirtiriz.” dedi.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER