(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

İzmir Barosu Türk Halk Müziği Korosu’nun Bahar Konseri

  İzmir Barosu Avukatlar Haftası sürerken, Baro’ya üye ve sanata ilgi duyan avukatların oluşturduğu gruplar da çalışmalarını birer birer sergiliyor. Uzun yıllardır çalışmalarına devam eden İzmir Barosu Türk Halk Müziği Korosu da bir yıllık emeklerinin ürünlerini Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlediği bir konser ile meslektaşlarının beğenilerine sundu. İzmir Barosu Başkanı Av. Aydın Özcan, gecede bir konuşma […]

İzmir Barosu Türk Halk Müziği Korosu’nun Bahar Konseri
11 Nisan 2017 - 14:57 'de eklendi ve 91 kez görüntülendi.

 

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

İzmir Barosu Avukatlar Haftası sürerken, Baro’ya üye ve sanata ilgi duyan avukatların oluşturduğu gruplar da çalışmalarını birer birer sergiliyor.

Uzun yıllardır çalışmalarına devam eden İzmir Barosu Türk Halk Müziği Korosu da bir yıllık emeklerinin ürünlerini Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlediği bir konser ile meslektaşlarının beğenilerine sundu.

İzmir Barosu Başkanı Av. Aydın Özcan, gecede bir konuşma yaparak, İzmir Barosu’nun bir hukuk kurumu olmanın yanında meslektaşlarının sosyal çalışmalarına da büyük önem verdiğini belirtti.

Av. Aydın Özcan, avukatlardan oluşan resim, müzik, halk oyunları, ritim gibi birçok sanat grubunun çalışmalarını Baro bünyesinde sürdürdüğünü ifade etti.

İzmir Barosu Başkanı Av. Aydın Özcan

Gündeme ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Av. Aydın Özcan, 15 Temmuz’da gerçekleştirilmek istenen hain darbe girişimini hatırlatarak, hiçbir hukukçunun, aklı başında hiçbir vatandaşın bu çağda darbelerden medet ummasının ve bu tip girişimleri onaylamasının hiçbir zaman  mümkün olmadığını söyledi.

Av. Özcan, “Ama darbelere ne kadar karşıysak da ülkenin OHAL ve KHK’lerle yönetilmesine de o kadar karşıyız. Bizler, hukukun üstünlüğünden, yargı bağımsızlığından, vatandaşların temel hak ve özgürlüklerinden, Atatürk ilke ve devrimlerinden, laik ve sosyal hukuk devletinden yana tarafız. Taraf olmaya da devam edeceğiz. Yapılacak olan referanduma bakışımız da bu yöndedir. Herkesi, Mustafa Kemal Atatürk’ün yurtta barış dünyada barış ilkesi etrafında birleşerek ülkemizde hukukun üstünlüğünü, yargı bağımsızlığını, demokrasiyi, basın özgürlüğünü, temel hak ve özgürlükleri savunmaya davet ediyorum”dedi.

İzmir Barosu Başkanı Av. Aydın Özcan, konser sonunda sahneye çıkarak koroyla birlikte İzmir Marşı’nı söyledi ve salonda bulunanlar da  büyük bir coşkuyla  marşa eşlik etti.

Baro Başkanı Av. Özcan, İzmir Barosu Türk Halk Müziği Korosu sanatçısına bir teşekkür çiçeği sundu.

İZMİR, UHA Haber

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER