(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Gölcük Tasavvuf Müziği Konseri Gönüllerde Hoş Seda Bıraktı

    Gölcük Halk Eğitim Merkezinin katkılarıyla Gölcük Musiki Derneği Türk Müziği Topluluğunun, şef Nuray Günay yönetimindeki tasavvuf müziği konseri izleyicilerin gönlünü şad etti. Gölcük Belediyesi Kazıklı- Kervansaray yerleşkesinde gerçekleşen konserde,  Gölcük Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Hafız Arvas, Gölcük Musiki Derneği Başkanı Vahit Şentuna, sivil toplum kuruluşları başkan ve üyeleri, siyasi parti ilçe yöneticileri […]

Gölcük Tasavvuf Müziği Konseri Gönüllerde Hoş Seda Bıraktı
11 Nisan 2017 - 20:34 'de eklendi ve 145 kez görüntülendi.

 

 

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

Gölcük Halk Eğitim Merkezinin katkılarıyla Gölcük Musiki Derneği Türk Müziği Topluluğunun, şef Nuray Günay yönetimindeki tasavvuf müziği konseri izleyicilerin gönlünü şad etti.

Gölcük Belediyesi Kazıklı- Kervansaray yerleşkesinde gerçekleşen konserde,  Gölcük Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Hafız Arvas, Gölcük Musiki Derneği Başkanı Vahit Şentuna, sivil toplum kuruluşları başkan ve üyeleri, siyasi parti ilçe yöneticileri ile bazı dernek üyeleri ve tasavvuf müziği severler konserde bir araya geldi.

Gölcük Halk Eğitim Merkezi’nin katkılarıyla Gölcük Musiki Derneği Türk Müziği Topluluğu’nun Şef Nuray Günay yönetimindeki Tasavvuf Müziği Konseri’nde sema gösterisi ile ilahilerin yanı sıra, Türk Tasavvuf Musikisi’nden örnekler, Yunus Emre, Hacı Arif bey gibi ünlü alim ve bestekarların Klasik Türk Müziği  eserlerine yer verildi.

Gecede, Gölcük Halk Eğitim Merkezi’nin katkılarıyla gerçekleşen ve Gölcük Musiki Derneği’nin Türk Müziği Topluluğu’nun, Şef Nuray Günay’ın yönetimindeki Tasavvuf Müziği Konseri’nin sunuculuğunu Gazeteci-Yazar İlhan Akbulut yaptı.

Bu konserde kendi kültürümüzü ve değerlerimizi aktardık

Bayan ve erkek solistlerden oluşan konserin belli bölümlerinde semazen tarafından gerçekleşen sema gösterisi izleyiciler tarafından ilgiyle izlendi.

Ramazan ayı dışında gerçekleştirdikleri tasavvuf müziği konseriyle gönüllere sevgi, dostluk, kardeşlik ve Allah sevgisiyle izleyicilerde hoş bir seda bıraktıklarını düşündüklerini söyleyen Halk Eğitim Müdürü Mehmet Hafız Arvas ve Gölcük Musiki Derneği Başkanı Vahit Şentuna “ bu tür konserlerimizle halkımıza kendi kültürümüzü, değerlerimizi aktarmaya devam edeceğiz” dedi.

Halk Eğitim Müdürü Mehmet Hafız Arvas ve Gölcük Musiki Derneği Başkanı Vahit Şentuna, konser sonrası Şef Nuray Günay başarılı çalışmalarından dolayı kutlandılar ve günün anısı olarak bir tablo takdim ettiler.

KOCAELİ, UHA Haber

HABER : İlhan Akbulut

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER