(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Cumhuriyet gazetesinde ‘ByLock’ depremi

    Cumhuriyet gazetesi yöneticileri ile FETÖ/PDY irtibatı iddiasına ilişkin yürütülen soruşturma da, bir gazete çalışanı “Bylock”u kullandığı gerekçesiyle gözaltına alındı. Cumhuriyet gazetesi yöneticileri ile Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ) irtibatı iddiasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, bir gazete çalışanı “ByLock” kullanıcısı olduğu gerekçesiyle gözaltına alındı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, Cumhuriyet gazetesi yöneticilerinin FETÖ ile irtibatı […]

Cumhuriyet gazetesinde ‘ByLock’ depremi
08 Nisan 2017 - 1:01 'de eklendi ve 107 kez görüntülendi.

 

 

Cumhuriyet gazetesi yöneticileri ile FETÖ/PDY irtibatı iddiasına ilişkin yürütülen soruşturma da, bir gazete çalışanı “Bylock”u kullandığı gerekçesiyle gözaltına alındı.

Cumhuriyet gazetesi yöneticileri ile Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ) irtibatı iddiasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, bir gazete çalışanı “ByLock” kullanıcısı olduğu gerekçesiyle gözaltına alındı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, Cumhuriyet gazetesi yöneticilerinin FETÖ ile irtibatı iddiasına ilişkin yürütülen soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı.

İncelemeler sonucunda gazete çalışanlarından Y.E.İ’nin örgütün şifreli haberleşme uygulaması “ByLock” kullandığı tespit edildi. Bunun üzerine söz konusu çalışan hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

Gözaltına alınan şüpheli, sağlık kontrolünün ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğünün Vatan Caddesi’ndeki yerleşkesine götürüldü.

Bu arada aynı soruşturma kapsamında, gözaltına alınan gazetenin motorlu kurye çalışanın da emniyetteki işlemleri sürüyor.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER