(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Türkeş’ten Kılıçdaroğlu’na ağır sözler

    Başbakan Yardımcısı Türkeş, Kılıçdaroğlu’nun ‘kontrollü darbe’ iddialarına tepki gösterdi. Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, soruları yanıtladı. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun ‘kontrollü darbe’ iddialarını değerlendiren Türkeş, “Darbe girişimi darbe girişimidir. Bunun kontrollüsü kontrolsüzü olmaz. Bunun üzerinden şike yaparak ikbal elde etmeye kalkana ‘ruh hastası’ denir. Ben Türkiye’de böyle ruh hastaları olduğunu […]

Türkeş’ten Kılıçdaroğlu’na ağır sözler
07 Nisan 2017 - 0:16 'de eklendi ve 149 kez görüntülendi.

 

 

Başbakan Yardımcısı Türkeş, Kılıçdaroğlu’nun ‘kontrollü darbe’ iddialarına tepki gösterdi.

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, soruları yanıtladı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun ‘kontrollü darbe’ iddialarını değerlendiren Türkeş, “Darbe girişimi darbe girişimidir. Bunun kontrollüsü kontrolsüzü olmaz. Bunun üzerinden şike yaparak ikbal elde etmeye kalkana ‘ruh hastası’ denir. Ben Türkiye’de böyle ruh hastaları olduğunu düşünmüyorum. Onun için bu boş bir ithamdır.” ifadelerini kullandı.

“Suriye’de siviller katledildi”

Türkeş, Esed rejiminin kimyasal silah saldırılarına ilişkin de şu açıklamalarda bulundu:

“Hakikaten çok vahşice bir şey, savaşın ötesinde kalkışmayı bastırmak denemez, savaş denemez. Kimyasal silah ile sivil insanlar katledildi, ‘nokta’. İkincisi, savunmalar da doyurucu değil. Rejim yapmıştır ve maalesef sivil insanlara karşı yapmıştır. Çocuk ve kadınlar öncelikli olarak maalesef hayatlarını kaybetmiştir. Bu tespiti yapmak lazım.”

“Bizim Suriye’deki Esed rejimiyle ilgili menfi kanaatimiz zaten başından beri vardı. Biz bunu muhafaza ediyoruz.” diyen Türkeş, “Bu yönetimle Suriye’nin yönetilemeyeceğini çok uzun süredir hem Cumhurbaşkanımız hem Başbakanımız dile getirdi. Biz aynı katı tavrımızı muhafaza edeceğiz diye düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER