(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ‘Karakalem Sergisi’ni gezdi

    İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 12-K sınıfı öğrencileri Cumhuriyet Parkı Sanat Galerisi’ndeki Karakelem Sergisi’ni gezdi.   Kocaeli Milli Eğitim Teftiş Kurulu ile Kocaeli Şairler – Yazarlar Derneği’nin eski başkanlarından Ressam Seyfettin Karamızrak’ın 23.Kişisel Sergisinde sergilenen 41 eser öğrencilerin özel ilgisine uğradı. Yayınlanmış 3 de şiir kitabı bulunan emekli eğitimci Ressam-Şair Seyfettin Karamızrak, […]

İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ‘Karakalem Sergisi’ni gezdi
05 Nisan 2017 - 23:19 'de eklendi ve 406 kez görüntülendi.

 

 

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 12-K sınıfı öğrencileri Cumhuriyet Parkı Sanat Galerisi’ndeki Karakelem Sergisi’ni gezdi.

  Kocaeli Milli Eğitim Teftiş Kurulu ile Kocaeli Şairler – Yazarlar Derneği’nin eski başkanlarından Ressam Seyfettin Karamızrak’ın 23.Kişisel Sergisinde sergilenen 41 eser öğrencilerin özel ilgisine uğradı.

Yayınlanmış 3 de şiir kitabı bulunan emekli eğitimci Ressam-Şair Seyfettin Karamızrak, karakalem haricinde yağlıboya, suluboya, yakma ve hat gibi sanat dallarındaki yetkinliğiyle tanınıyor.

Sergiyi gezen öğrencilere önce yaptığı işler sonra da sergideki eserleri hakkında tek tek bilgi veren Karamızrak sanata duyarlılıklarından dolayı öğrencilere teşekkür etti.

Aynı zamanda bir Kaligrafi Sanatçısı olan Ressam-Şair Seyfettin Karamızrak, talepte bulunan öğrencileri kırmayarak onların isimlerini özel kaligrafik kâğıtlara sanatkârane bir biçimde yazdı.

Daha sonra öğrencilerin Cumhuriyet Sanat Galerisi’ndeki anı defterine günün anlam ve önemi hakkında yazı yazmalarına eşlik etti.

İzmit MTAL öğrencileri daha sonra Ressam-Şair Seyfettin Karamızrak ve Sosyal Etkinlik öğretmenleri Tarihçi Süleyman Pekin’le birlikte toplu hatıra fotoğrafı çektirdi.

KOCAELİ, TÜHA Haber

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER