(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Lütfi Elvan,’Anayasa değişikliği Türkiye için çok önemli bir kazanım’

Bakan Elvan, Mersin’in Akdeniz ilçesindeki Zafer Çarşısı’nda esnaflarla bir araya geldi. Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, anayasa değişikliğinin demokrasi, millet ve Türkiye Cumhuriyeti için çok önemli bir kazanım olduğunu belirtti. Elvan, Mersin’in Akdeniz ilçesindeki Zafer Çarşısı’nda esnaflarla bir araya geldi. Çarşının görünümünün modernleşmesi için destek vereceklerini bildiren Elvan, her bir esnafın güzel bir mekana kavuşması için […]

Lütfi Elvan,’Anayasa değişikliği Türkiye için çok önemli bir kazanım’
04 Nisan 2017 - 13:40 'de eklendi ve 93 kez görüntülendi.

Bakan Elvan, Mersin’in Akdeniz ilçesindeki Zafer Çarşısı’nda esnaflarla bir araya geldi.

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, anayasa değişikliğinin demokrasi, millet ve Türkiye Cumhuriyeti için çok önemli bir kazanım olduğunu belirtti.

Elvan, Mersin’in Akdeniz ilçesindeki Zafer Çarşısı’nda esnaflarla bir araya geldi.

Çarşının görünümünün modernleşmesi için destek vereceklerini bildiren Elvan, her bir esnafın güzel bir mekana kavuşması için çalışılacağını söyledi.

Elvan, birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaparak, “Ülkemizin birliği, bütünlüğü için tüm gücümüzle mücadele etmeliyiz. Aramıza fitne sokmak isteyen, bizi birbirimize düşürmek isteyenler var, bölmek, parçalamak, güçsüz kılmak isteyenler var. Bunlara karşı mücadelemizi hep birlikte vermeliyiz.” dedi.

Avrupa’nın bazı ülkelerinin terör örgütlerinin ‘hayır’ kampanyalarına destek verdiğini söyleyen Elvan, “Bir tarafta PKK, bir tarafta da 15 Temmuz darbe girişimini gerçekleştirmek isteyen o ihanet şebekesi FETÖ Avrupa’da ‘hayır’ kampanyaları yürütüyor. Bunların üzerine bazı Avrupa ülkelerinin yönetimleri, o ‘hayır’ kampanyalarına güçlü bir destek veriyorlar, iki terör örgütüne de televizyonlarıyla, gazeteleriyle destek veriyorlar. Her iki terör örgütüne de sonuna kadar kapılarını açıyorlar ve onlara her türlü maddi, manevi desteği veriyorlar. Soruyorum size FETÖ, niye hayır diyor?”

Elvan, yeni anayasa yönelik “rejim değişikliği” iddialarına da tepki göstererek, “Recep Tayyip Erdoğan rejim değişikliği yapmak istiyor diyenlere en güzel cevabı 15 Temmuz’da Cumhurbaşkanımız Erdoğan vermiştir. Cumhurbaşkanımız, Türkiye Cumhuriyeti rejimini korumuştur, Türkiye Cumhuriyeti devletine sahip çıkmıştır.” ifadesini kullandı.

Türkiye’nin bir daha darbelere maruz kalmamasını hedeflediklerini vurgulayan Elvan, şöyle devam etti:

“15 Temmuz’da gördünüz. Artık bu ülke bir daha darbelerle karşı karşıya kalmasın istiyoruz. Hiçbir şekilde vesayet odaklarının baskısı altında kalmasın, koalisyon dönemleri, krizler, kaoslar olmasın istiyoruz, hakimiyet kayıtsız şartsız milletin olsun istiyoruz. İşte yeni anayasa değişikliğiyle milletimiz ne derse o olacak. Halkımız hükümeti kuracak, doğrudan hükümetin kim olacağına karar verecek. Kurulacak hükümeti halk, Meclis denetleyecek, yargı yolu da açık olacak. Demokrasinin gereği de budur. Biz demokrasimizi daha da güçlendireceğiz. Yeni anayasa değişikliği demokrasimiz, milletimiz, Türkiye Cumhuriyeti için çok önemli bir kazanım.”

Elvan, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle yatırımların ve hizmetlerin de hızlanacağını sözlerine ekledi.

Bakan Elvan, konuşmasının ardından çarşıyı gezerek, esnaflara hayırlı işler diledi.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER