(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

(TÜHA) Türkuaz Haber Ajansı’nın 23 yıllık serüven…

    (UHA) Uluslararası Haber Ajansı Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Salman, kardeş yayın kuruluşu olan (TÜHA) Türkuaz Haber Ajansı’nın 23 yıllık yayın serüvenini değerlendirerek, önümüzdeki yaz aylarında Kuşadası’nda çalışanlarla bir araya gelerek kutlama yapacaklarını söyledi. Mustafa Salman, “(TÜHA) Türkuaz Haber Ajansı’yla başlayan 23 yıllık serüvenimiz, daha sonra İnternet üzerinden içeriklerle daha da zenginleşerek, ikinci bir […]

(TÜHA) Türkuaz Haber Ajansı’nın 23 yıllık serüven…
29 Mart 2017 - 13:59 'de eklendi ve 320 kez görüntülendi.

 

 

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Salman, kardeş yayın kuruluşu olan (TÜHA) Türkuaz Haber Ajansı’nın 23 yıllık yayın serüvenini değerlendirerek, önümüzdeki yaz aylarında Kuşadası’nda çalışanlarla bir araya gelerek kutlama yapacaklarını söyledi.

Mustafa Salman, “(TÜHA) Türkuaz Haber Ajansı’yla başlayan 23 yıllık serüvenimiz, daha sonra İnternet üzerinden içeriklerle daha da zenginleşerek, ikinci bir ajans olan (UHA) Uluslararası Haber Ajansı’nı da bundan 10 yıl önce yayın hayatına geçirdiklerini ifade etti.

(TÜHA) Türkuaz Haber Ajansı‘nın  emekli TRT Haber Muhabiri Ataner Yüce’nin yönetiminde  Mayıs 1994 tarihinde hummalı bir şekilde İstanbul Taksim’de dostların da büyük desteğiyle yayın hayatına başladığını belirtti.

(TÜHA) Türkuaz Haber Ajansı logo ile ilgili görsel sonucu

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Salman

Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Salman,(TÜHA) Türkuaz Haber Ajansı‘nın ilk günlerinde bazı kurumlara ve Radyo Medya’ya her saat başı 5 dakikalık özel bültenler hazırlayıp sunduğunu ve bu bültenlerin üç kişi tarafından hazırlandığını açıkladı.Salman, zamanla her gün haber açısından daha da zenginleşen (TÜHA) Türkuaz Haber Ajansı‘nın, özel bülten ağını daha da genişleterek kısa zamanda adından sık söz ettiren yayın kuruluşlarından biri olduğunu ve özel bülten sayısını daha artıran (TÜHA) Türkuaz Haber Ajansı‘nın, yurt dışına da açılarak ve gelişen teknolijiyle birlikte alternatif haber kaynaklarının çoğalmasıyla yeniden bir yapılanmaya girdiğini belirtti.

(TÜHA) Türkuaz Haber Ajansı ve (UHA) Uluslararası Haber Ajansı‘yla da gücünü birleştirerek yurt dışı bağlantı ve muhabirleriyle habercilik açısından daha da güçlendiğinin altını çizen Genel Yayın Yönetmeni Salman, (TÜHA) Türkuaz Haber Ajansı ve (UHA) Uluslararası Haber Ajansı’nın, Güncel, Politika, Spor ve Dış Haber ağırlıklı olarak tüm kategorilerde haber sunan Türkiye’nin ve dünyanın güvenilir önemli bir portalı olduğunu kaydetti.

Mustafa Salman, ile ilgili görsel sonucu

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Salman

Dünyanın dört bir yanından…

Başta Avrupa’nın çeşitli başkentleri olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinde bulunan birçok gazeteci de   (TÜHA) Türkuaz Haber Ajansı ve (UHA) Uluslararası Haber Ajansı‘na düzenli katkıda bulunduğuna dikkat çeken Mustafa Salman,  günümüzde (TÜHA) Türkuaz Haber Ajansı ve (UHA) Uluslararası Haber Ajansı‘nın Almanya’da, Hollanda’da, Paris’te, Atina’da, Washington’da bulunan genç, dinamik ve deneyimli bir haberci grubunun görev yaptığını söyledi.

(TÜHA) Türkuaz Haber Ajansı ve (UHA) Uluslararası Haber Ajansı‘nın ayrıca, başkent Ankara’da, İstanbul’da  İzmir’de   ve Türkiye’nin önemli bölgelerinde muhabirleri bulunuyor.

(TÜHA) Türkuaz Haber Ajansı ve (UHA) Uluslararası Haber Ajansı,  Almanya’nın Bonn ve Berlin kentlerinden yurtdışına 30 farklı dilde radyo, TV ve internet üzerinden yayın yapan medya kuruluşu olan Deutsche Welle ve Washington’dan büyük destek sağlayan Amerika’nın Sesi Türkçe Bölümü de ilkeli habercilik anlayışı ve deneyimli ekibiyle televizyon ve internette bizlere en doğru, tarafsız ve kaliteli haber ve söyleşileri ulaştırıyor.

Deutsche Welle‘nin yayınları sadece Türkiye’de değil, Balkanlar’dan Orta Asya’ya, Avustralya’dan ABD’ye geniş bir coğrafyada takip edilmekte ve Deutsche Welle‘nin Türkçe, radyo yayınlarında aktarılan haber, yorum ve analizler dışında bunlardan bağımsız olarak günün gelişen olaylarına internet sayfalarında da yer vermekte.

İşimiz; doğru, tarafsız ve yalın habercilik
(TÜHA) Türkuaz Haber Ajansı ve (UHA) Uluslararası Haber Ajansı olarak hiçbir zaman gelişmeleri “en çabuk duyuran kaynak” olmaya çalışmadık. Çünkü doğruluğu teyit edilmeden alelacele hazırlanacak bir haberin hatalı hatta yanlış bilgiler içerebileceğinin farkındayız.

Her zaman (TÜHA) Türkuaz Haber Ajansı ve (UHA) Uluslararası Haber Ajansı olarak verdiğimiz bir haberin her zaman arkasında durduk.

Haber ve yorumu kesin hatlarla birbirinden ayırmak, kişilik haklarına saygılı davranmak ve bir konuda hakkında lehte ve aleyhte görüşlere aynı anda yer vermek, en önemli ilkelerimiz arasında.

(TÜHA) Türkuaz Haber Ajansı ve (UHA) Uluslararası Haber Ajansı olarak yayın hayatına başladığımız günden bugüne kadar, her zaman objektif ve nesnel bir habercilik anlayışını benimsemiş bulunuyoruz. Tüm bunları yaparken de doğru, temiz ve sade bir Türkçe kullanmaya da özen gösteriyoruz.

Türkiye ve dünyadaki gelişmelerden haberdar olmak için (TÜHA) Türkuaz Haber Ajansı ve (UHA) Uluslararası Haber Ajansı‘nı 7/24 saat tıklamanız lazım!

Ataner YÜCE      Şerife YÜCE YAVAŞOĞLU        Mustafa SALMAN

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER