(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Takviye edici gıdaların onay süreci

    Daha önce başvurusu yapılan takviye edici gıdalar için 1 Temmuz 2017’ye kadar onay alınabilecek. Daha önce başvurusu yapılan takviye edici gıdalar için 1 Temmuz 2017’ye kadar onay alınabilecek. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Takviye Edici Gıdaların İthalatı, Üretimi, İşlenmesi ve Piyasaya Arzına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, […]

Takviye edici gıdaların onay süreci
29 Mart 2017 - 0:03 'de eklendi ve 169 kez görüntülendi.

 

 

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

Daha önce başvurusu yapılan takviye edici gıdalar için 1 Temmuz 2017’ye kadar onay alınabilecek.

Daha önce başvurusu yapılan takviye edici gıdalar için 1 Temmuz 2017’ye kadar onay alınabilecek.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Takviye Edici Gıdaların İthalatı, Üretimi, İşlenmesi ve Piyasaya Arzına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, 31 Aralık 2016’ya kadar onay başvurusu yapılan takviye edici gıdalar için 1 Temmuz 2017’ye kadar onay alınabilecek.

Öte yandan, Resmi Gazete’de yayımlanan Türk Gıda Kodeksi Takviye Edici Gıdalar Tebliği’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ ile de Takviye Edici Gıdaların İthalatı, Üretimi, İşlenmesi ve Piyasaya Arzına İlişkin Yönetmelik kapsamında 31 Aralık 2016’ya kadar onay alınan veya onay başvurusunda bulunulan ürünler 1 Temmuz 2017’ye kadar üretilebilecek, ithal edilebilecek ve piyasada bulunabilecek.

Söz konusu yönetmelik ve tebliğ, 1 Ocak 2017’den geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER