(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Melih Gökçek: Muhsin Yazıcıoğlu’nu FETÖ öldürttü

    Melih Gökçek: Muhsin Yazıcıoğlu’nu FETÖ öldürttü Anadolu’da referandum programında konuk koltuğuna bu kez Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek oturdu. Anadolu Medyası temsilcilerinin sorularını yanıtlayan Gökçek halkoylaması sürecine dair çok önemli açıklamalar yaptı. İşte o programdan öne çıkan başlıklar. KONTV ile birlikte 50 kanalda yayınlanan “Anadolu’da Referandum” programına konuk olan Ankara Büyükşehir Belediye […]

Melih Gökçek: Muhsin Yazıcıoğlu’nu FETÖ öldürttü
29 Mart 2017 - 0:16 'de eklendi ve 213 kez görüntülendi.

 

 

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

Melih Gökçek: Muhsin Yazıcıoğlu’nu FETÖ öldürttü Anadolu’da referandum programında konuk koltuğuna bu kez Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek oturdu.
Anadolu Medyası temsilcilerinin sorularını yanıtlayan Gökçek halkoylaması sürecine dair çok önemli açıklamalar yaptı. İşte o programdan öne çıkan başlıklar.

KONTV ile birlikte 50 kanalda yayınlanan “Anadolu’da Referandum” programına konuk olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Cumhurbaşkanlığı Sistemini “Ankara’nın nüfusu 5 milyon 370 bin… Ben de Ankara’nın belediye başkanıyım, Ankara’nın tek adamıyım. Tıpkı Cumhurbaşkanı’nın yarın meclisi olacağı gibi bizim de belediye meclisimiz var. Meclis istikamet veriyor ama asli olarak kenti ben yönetiyorum. Ve tek başlı olduğumuz gibi hizmetlerin de daha çok olabilmesi mümkün oluyor” sözleriyle açıkladı.

melih gökçek ile ilgili görsel sonucu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek

Muhalefetin yıllardır istediği sistem değişikliğine bugün “hayır” dediğini hatırlatan Gökçek, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu kendi üslubuyla eleştirdi. Gökçek “Şimdi kalkmış ‘tek adam da tek adam’ diyor. Bunu derken saçmalıyor. ‘Başbakan ayrı partiden olursa, Cumhurbaşkanıyla tezat duruma düşerse ne olacak, diyor. Dam başında saksağan, bahçelerde maydonoz, gel bize bazı bazı… ” şeklinde konuştu.

Muhalefetle birlikte cumhurbaşkanlığı sistemine en büyük tepkiyi Avrupa devletlerinin verdiğini anlatan Başkan Gökçek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dünyada Müslümanların lideri haline geldiğini söyleyen Avrupa’nın bundan endişe duyduğunu söyledi.

Avrupa ülkelerinin gazete ve dergileri ile yürüttüğü Kara Türkiye Propagandasına dikkat çeken Gökçek referandum sürecinde terör örgütlerinin tavrına dikkat çekerek “Şu PKK hayır derken onunla birlikte ‘hayır mı’ diyeceksiniz. Her ‘hayır’ diyene hain ve terörist diyemeyiz. Böyle bir hakkımız yok. Ama dikkat edin, her terörist, her hain ‘hayır’ diyor. FETÖ de diyor, PKK da diyor. Yurtdışında FETÖ ve PKK’ya yataklık yapan bütün devletler de kendi televizyonlarında ‘hayır’ propagandası yapıyor. Düşünebiliyor musunuz Alman televizyonunda Türkçe propaganda yapıyorlar. Bu bizim uyanmamız için yeterli değil mi? Büyük, kalkınan Türkiye istenmiyor.” şeklinde konuştu.

Muhsin Yazıcıoğlu ile ilgili görsel sonucu

– “Muhsin Yazıcıoğlu’nu FETÖ öldürttü” –

15 Temmuz Darbe girişimine dair de açıklamalar yapan Başkan Melih Gökçek “Birçok siyasi suikast gibi, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu suikastını da FETÖ düzenlemiştir. Muhsin Yazıcıoğlu ile Fethulah Gülen birbirine tam takılmış vaziyette! Yazıcıoğlu buna ‘çete’ diyor. Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu FETÖ tarafından öldürttürülmüştür. Ben medyadan topladığım delillerle bunu ispat edebiliyorsam, savcının elinde bunun 10 katı delil vardır, yüzde yüz ispat edilir” dedi.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER