(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Avrupa İslamofobi Raporu 2016 SETA Tanıtım Paneli

    Türkiye’nin önemli bağımsız, tarafsız düşünce ve yayın kuruluşu olan (SETA) Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı tarafından yayımlanan “Avrupa İslamofobi Raporu 2016 SETA” konulu tanıtın paneli düzenlendi. Panelde, Avrupa’daki İslamofobi’nin yayılma trendini ülke bazında analiz etmeyi ve belgelemeyi amaçlıyor. Alanında uzman 31 araştırmacı tarafından hazırlanan “Avrupa İslamofobi Raporu 2016”, 27 Avrupa ülkesindeki İslamofobi […]

Avrupa İslamofobi Raporu 2016 SETA Tanıtım Paneli
29 Mart 2017 - 18:48 'de eklendi ve 166 kez görüntülendi.

 

 

Türkiye’nin önemli bağımsız, tarafsız düşünce ve yayın kuruluşu olan (SETA) Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı tarafından yayımlanan “Avrupa İslamofobi Raporu 2016 SETA” konulu tanıtın paneli düzenlendi.

Panelde, Avrupa’daki İslamofobi’nin yayılma trendini ülke bazında analiz etmeyi ve belgelemeyi amaçlıyor.

Alanında uzman 31 araştırmacı tarafından hazırlanan “Avrupa İslamofobi Raporu 2016”, 27 Avrupa ülkesindeki İslamofobi olgusunu eğitim, istihdam, medya, siyaset, yargı ve internet gibi farklı alanlarda inceleniyor.

Panelde SETA Genel Koordinatörü Burhanettin Duran, ‘Avrupa İslamofobi Raporu 2016’nın temel bulgularını sunmasının ardından, Türkiye Cumhuriyeti Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik konuyla ilgili bir konuşma yapacak.

SETA Avrupa Araştırmaları Direktörü Enes Bayraklı’nın moderatörlüğünü yapacağı panelin konuşmacıları arasında Avrupa İslamofobi Raporu editörlerinden Salzburg Üniversitesi Öğretim Üyesi Farid Hafez, ‘Avrupa İslamofobi Raporu 2016‘ Finlandiya bölüm yazarı Linda Hyökki ve Fransa bölüm yazarı Yasser Louati yer alacak.

Avrupa İslamofobi Raporu 2016”daki bulguların paylaşılacağın panelimize teşriflerinizi bekleriz. Panel İngilizce olup Türkçeye simultane tercüme yapılacaktır.

Avrupa İslamofobi Raporu hakkında ayrıntılı bilgi için: http://www.islamophobiaeurope.com/ (Web sayfasından tüm raporu ya da ülke raporlarını ücretsiz indirebilirsiniz.)

***

Avrupa İslamofobi Raporu 2016 SETA Tanıtım Paneli


  • Tarih : 31/03/2017
  • Saat :14:30 : 16:30
  • Yer : SETA Ankara
  • Bitiş  : 31/03/2017
  • Adres : Nenehatun Cd. No:66 GOP/Çankara/Ankara

Rapor Takdimi Burhanettin Duran, SETA Genel Koordinatörü
Açılış Konuşması Ömer Çelik, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci
Moderatör Enes Bayraklı, SETA
Konuşmacılar Farid Hafez, Salzburg ÜniversitesiLinda Hyökki, Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi

Yasser Louati, Aktivist

TR_31Mart_afis

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER