(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Mübarek 6 yıl sonra serbest bırakıldı

    Mısır’ın hapisteki devrik lideri Hüsnü Mübarek’in altı yıl sonra serbest bırakıldığı bildirildi. Mübarek’in avukatı cezasının çoğunu geçirdiği askeri hastaneden bugün ayrıldığını doğruladı. Mısır’da 2011 yılındaki protesto gösterileri sırasında göstericilerin ölümünden sorumlu tutulan eski Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek’in altı yıl sonra serbest bırakıldığı bildirildi. Fransız haber ajansı AFP’ye konuşan Mübarek’in avukatı Ferid El Deeb, […]

Mübarek 6 yıl sonra serbest bırakıldı
27 Mart 2017 - 3:35 'de eklendi ve 141 kez görüntülendi.

 

 

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

Mısır’ın hapisteki devrik lideri Hüsnü Mübarek’in altı yıl sonra serbest bırakıldığı bildirildi.

Mübarek’in avukatı cezasının çoğunu geçirdiği askeri hastaneden bugün ayrıldığını doğruladı.

Mısır’da 2011 yılındaki protesto gösterileri sırasında göstericilerin ölümünden sorumlu tutulan eski Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek’in altı yıl sonra serbest bırakıldığı bildirildi. Fransız haber ajansı AFP’ye konuşan Mübarek’in avukatı Ferid El Deeb, AFP’ye yaptığı açıklamada Mübarek’in hapis cezasının büyük bölümünü geçirdiği askeri hastaneden ayrıldığını doğruladı.

Mübarek, 2011 yılında başkent Kahire’deki protesto gösterileri sırasında yüzlerce kişinin ölümünden ilk yargılandığı davada suçlu bulunmuş, ancak daha sonra Yüksek Mahkeme bu kararı bozmuştu. Daha sonra yeniden yargılanan Mübarek’in suçsuz olduğu belirtilerek hakkında beraat kararı verilmiş ve karara itiraz yolunun kapalı olduğu belirtilmişti.

default

Mısır’da Mübarek yönetimine karşı patlak veren protestoların ardından Mübarek Şubat 2011’de görevinden el çektirilmişti. Daha sora tutuklanan ve hakkında dava açılan 88 yaşındaki Mübarek, sağlık sorunları nedeniyle Kahire’deki bir askeri hastanede tutuluyordu.

Hüsnü Mübarek, göstericilere ateş açılması emri verdiği suçlamasından hüküm giyerek müebbet hapis cezasına çarptırılmış, ancak bu karar temyize götürülmüştü.

 

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER