(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

“Aklı sahiplenmek ülkeyi sahiplenmektir”

    Selçuklu Düşünce Kulübü’nce “Türkiye Nereye Gidiyor?” konulu toplantı düzenlendi. Toplantının  bu aykı konuk konuşmacısı eski İçişleri Bakanı Saadettin Tantan’dı. Türk Eğitim Sen Konferans Salonu’nda gerçekleşen toplantıya oldukça yoğun ilgi vardı. Selçuklu Düşünce Kulübü Başkanı Tarihçi-Yazar Süleyman PEKİN, takdim konuşmasında Sadettin Tantan’ın Emniyet Müdürlüğü, Güreş Federasyon Başkanlığı, Belediye Başkalığı, İçişleri Bakanlığı ve Hâl-i Hazırda […]

“Aklı sahiplenmek ülkeyi sahiplenmektir”
27 Mart 2017 - 15:47 'de eklendi ve 172 kez görüntülendi.

 

 

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

Selçuklu Düşünce Kulübü’nce “Türkiye Nereye Gidiyor?” konulu toplantı düzenlendi.

Toplantının  bu aykı konuk konuşmacısı eski İçişleri Bakanı Saadettin Tantan’dı.

Türk Eğitim Sen Konferans Salonu’nda gerçekleşen toplantıya oldukça yoğun ilgi vardı.

Selçuklu Düşünce Kulübü Başkanı Tarihçi-Yazar Süleyman PEKİN, takdim konuşmasında Sadettin Tantan’ın Emniyet Müdürlüğü, Güreş Federasyon Başkanlığı, Belediye Başkalığı, İçişleri Bakanlığı ve Hâl-i Hazırda Yurt Partisi Genel Başkanlığı görevlerinin yanısıra, işletme ve idare alanındaki hususi eğitimiyle, yolsuzlukla mücadelesiyle, yarım asırlık devlet tecrübesiyle master ve doktora tezlerine konu olması gereken kişiliklerden biri olduğunu ifade etti.

Süleyman PEKİN, polislikten gelen birinin devletlerarası ilişkiler ve ekonomik stratejiler gibi konulardaki derin bilgisine ve yüksek analiz yeteneğine dikkat çekmeyi de ihmal etmedi.

Sadettin TANTAN, “Aklını sahiplenmek ülkeyi sahiplenmektir” diye başladığı konferansında enformasyon, ekonomi ve enerji alanlarında emperyal güçler arasında yapılan savaşların hukuk alanındaki savaşlara geliş sürecini anlattı.

Anayasa değişikliği gibi konuların bunun bir yansıması olduğunu savunan Tantan, Türk siyasetinin esaret altında olduğunu, fakat buna mukabil bir kimlik ve onur savaşı verildiğini dile getirdi.

Sadettin TANTAN, BOP’u ordunun, ekonominin ve halkın teslim alınması olarak tarif etti ve  cemaat mantığıyla siyasetin kirletilmesinin, istihbaratların emrindeki entelektüellerle yapılan dezenformasyonun, sorgulatılmayan yetkilerin tek elde toplatılmasının bu minvalde değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

“İşçi sendikaları kullanılarak sanayileşmenin engellenmesi” gibi çok farklı analizde de bulunan Tantan, NATO İstihbaratının oluşturduğu “Güvenlik Mimarlığı” konsepti nedeniyle Kandile’e girilemediğini ve PKK’nın mal varlığına el konulamadığını da iddia etti.

Sadettin TANTAN, Fırat’ın doğusunun PKK’ya bırakıldığını ve Karadeniz’in bazı agresif ailelerinin çocuklarının Yunanistan’da yüksek öğrenim adı altında gelecek için binlerce özel eleman gibi yetiştirildiklerini açıkladu ve  Süleyman Şah Türbesi ile Ege Adaları’nın onlarcasının da terk edildiğinin altını çizdi.

Tüm bunlara karşı Türk Milletinin yine oyunu bozabileceğini, bunun için de sivil örgütlenmelere ve hukuk zeminindeki sosyal mücadelelere gereksinim olduğunu ifade ede TANTAN, Türkiye’de hiçbir zaman derin devlet gibi yapılanmaların olmadığını  açıkladı.

TANTAN, bilinçli halk topluluklarının dosyası olmayan kişiler öncülüğünde yapacağı mücadelenin gidişatı geri döndürebileceğine inandığını hatırlatarak,  din ve değerlerin ticarîleşmesinin engellenmesi noktasında herkese görev düştüğünü aktardı.

Sadettin TANTAN konuşmasının sonunda, 16 Nisan sonrasında parti kimliklerinin atılarak millî kimlikte buluşulmasını da önerdi.

Toplantıya, KMKB ve İzmit Türk Ocağı Başkanı Yücel Alpay Demir, Türk Eğitim Sen Başkan Vekili Feyzullah Divli, Türk Kültür Sanat Sen Marmara Şube Başkanı Ayhan Zeren, DSP PM Üyesi ve eski İl Başkanı Yakup Kalmuk, Kocaeli Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası Başkanı İsmail Çevikel, Türk Yerel Hizmet Sen Kocaeli Temsilcisi Ülfet Alnıaçık, Türk Emekli Sen Başkanı Ekrem Ertürk, ÇEKÜL Vakfı Kocaeli Temsilcisi Numan Gülşah, TEGA Kocaeli Temsilcisi Murat Pala, Bahçecik Belediyesi eski Başkanı İbrahim Gençer, Atatürkçü Düşünce Derneği Kocaeli eski Başkanı Bozkurt Uslu, TES Gölcük İlçe Başkanı Yaşar Tokay, Kocaeli Aydınlar Ocağı Denetleme Kurulu Başkanı Av. Naci Kara, MHP eski İl Başkan Yardımcısı Cemil Uslu, Kocaeli Üniversitesi akademisyenlerinden Prof. Harun Demirkaya, Yrd. Doç. Tekin Yeken Stratejist Hasan Yılman ile TES Şube Yöneticileri ve SDK üyeleri katıldı.

KOCAELİ, UHA Haber

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER