(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Türkiye’nin S-400 hamlesi Trump’ı harekete geçirdi

    ABD Başkanı Donald Trump yönetiminin, Rusya’nın S-400 füzelerini Türkiye’ye satabileceğine yönelik çıkan haberleri mercek altına aldığı öğrenildi. Alınan bilgilere göre görüşmelerde 16 Nisan’daki Anayasa değişikliği konusunun da gündeme geldiği belirtilirken Washington yönetimi, bir süredir Rusya ile Türkiye arasında gündemde olan S-400 füzelerine yönelik haberleri mercek altına aldı. Washington yönetimi, S-400 füzelerine yönelik gelişen […]

Türkiye’nin S-400 hamlesi Trump’ı harekete geçirdi
26 Mart 2017 - 0:13 'de eklendi ve 162 kez görüntülendi.

 

 

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

ABD Başkanı Donald Trump yönetiminin, Rusya’nın S-400 füzelerini Türkiye’ye satabileceğine yönelik çıkan haberleri mercek altına aldığı öğrenildi.

Alınan bilgilere göre görüşmelerde 16 Nisan’daki Anayasa değişikliği konusunun da gündeme geldiği belirtilirken Washington yönetimi, bir süredir Rusya ile Türkiye arasında gündemde olan S-400 füzelerine yönelik haberleri mercek altına aldı.
Washington yönetimi, S-400 füzelerine yönelik gelişen durumu, “blöf” olarak değerlendiriyor.
Bu süreçte özellikle PYD konusunda Ankara ve Washington’ın farklı noktalarda duruyor olması nedeniyle bu sürecin bir tür, “müzakere yöntemi” olarak kullanılmış olabileceğine dikkati çeken ABD’li yetkililerin, birkaç yıl önce Türkiye’nin uzun menzilli füzeyi Çin’den alacağına yönelik açıklamalarına rağmen füze alımından vazgeçtiğine işaret ettikleri öğrenildi.
Alınan bilgilere göre görüşmelerde FETÖ lideri Fetullah Gülen’in iadesi süreci de ele alındı. Bu konuda ABD yönetiminin sürecin hukuki olduğuna yönelik değerlendirme yapmak dışına çıkmadığı öğrenilirken, bu değerlendirmelerin, iadenin kısa ve orta vadede mümkün olmadığı görüşünü güçlendirdiği yorumları yapıldı.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER