(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

THY’de ‘kabin yasağı’ uygulaması başladı

    Cep telefonları dışındaki elektronik malzemelerin uçak kabininde taşınmasını yasaklama yönündeki karar, THY’nin ABD ve İngiltere’ye tarifeli seferlerinde uygulanmaya başlandı. Cep telefonları dışındaki elektronik malzemelerin uçak kabininde taşınmasını yasaklama yönündeki karar, sabah saatlerinden itibaren Türk Hava Yolları’nın (THY) ABD ve İngiltere’ye tarifeli seferlerinde uygulanmaya başlandı. THY uçaklarıyla İngiltere’nin başkenti Londra ile ABD’nin New York […]

THY’de ‘kabin yasağı’ uygulaması başladı
26 Mart 2017 - 2:15 'de eklendi ve 125 kez görüntülendi.

 

 

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

Cep telefonları dışındaki elektronik malzemelerin uçak kabininde taşınmasını yasaklama yönündeki karar, THY’nin ABD ve İngiltere’ye tarifeli seferlerinde uygulanmaya başlandı.

Cep telefonları dışındaki elektronik malzemelerin uçak kabininde taşınmasını yasaklama yönündeki karar, sabah saatlerinden itibaren Türk Hava Yolları’nın (THY) ABD ve İngiltere’ye tarifeli seferlerinde uygulanmaya başlandı.

THY uçaklarıyla İngiltere’nin başkenti Londra ile ABD’nin New York kentine gitmek üzere Atatürk Havalimanına gelen yolcular, rutin bilet işlemlerini gerçekleştirdi.

Söz konusu yasakla ilgili daha önce bilgilendirilen yolcuların birçoğunun elektronik eşyasını bavullara yerleştirerek havalimanına geldiği öğrenildi.

Başka ülkelerden ABD ve İngiltere’ye gitmek üzere İstanbul’a gelen transit yolcular, körüklerde boarding kontrollerinden geçti. Yolcular, yanlarındaki diz üstü bilgisayar, tablet, e-kitap okuyucular ve oyun konsollarını özel güvenlik şirketi görevlilerine teslim etti. İşlemlerin ardından üzerine etiket yapıştırılan ve özel kutulara konulan eşya, uçak altına götürüldü.

Uçuş sırasında uçağın kargo bölümünde tutulan söz konusu eşyanın sefer bitiminde bagaj etiketi eşleştirilmesi sonrasında sahiplerine teslim edileceği belirtildi.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER