(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

İsrail’in ‘ezan yasağı’na Ankara ve İstanbul’dan protesto

    Ankara ve İstanbul’da sabah namazlarında bir araya gelen grup, İsrail’in, ülkede ezanın belli saatlerde hoparlörle okunmasına yasak getiren kanun tasarısını protesto etti. Ankara ve İstanbul’da sabah namazında bir araya gelen grup, İsrail’in, ülkede ezanın belli saatlerde hoparlörle okunmasına yasak getiren kanun tasarısını protesto etti. Sabah Namazı Devrimi Hareketi’nin düzenlediği “Gençler Kudüs’teki Ezan Yasağını […]

İsrail’in ‘ezan yasağı’na Ankara ve İstanbul’dan protesto
26 Mart 2017 - 12:04 'de eklendi ve 122 kez görüntülendi.

 

 

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

Ankara ve İstanbul’da sabah namazlarında bir araya gelen grup, İsrail’in, ülkede ezanın belli saatlerde hoparlörle okunmasına yasak getiren kanun tasarısını protesto etti.

Ankara ve İstanbul’da sabah namazında bir araya gelen grup, İsrail’in, ülkede ezanın belli saatlerde hoparlörle okunmasına yasak getiren kanun tasarısını protesto etti.

Sabah Namazı Devrimi Hareketi’nin düzenlediği “Gençler Kudüs’teki Ezan Yasağını Protesto İçin Sabah Namazında Toplanıyor” etkinliğine katılan gençler, Hacı Bayram Veli Camisi’nde bir araya geldi.

Sabah namazının ardından cami avlusunda toplanan grup adına açıklama yapan eğitimci Uğur Elaman, İsrail’in Filistin halkına yaptığı zulme dikkati çekti.

İsrail’in, son olarak Müslümanların varlığına kastedecek şekilde ezanı yasakladığını belirten Elaman, “Bizden olmayanlar Selahaddin Eyyubi’yi anlayamazlar. Sizin ve bizim için mukaddes olan emanetler var bu şehirde. Bu emanetlerin yıkılmasına müsade etmeyiniz.” diye konuştu.

Elaman, yüzlerce gencin bir araya geldiği sabah namazı buluşmalarının gelecek haftalarda da devam edeceğini sözlerine ekledi.

Dua eden grup, daha sonra dağıldı.

İstanbul

Özgür-Der Genel Başkanı Rıdvan Kaya, Üsküdar Mihrimah Camisi’nin avlusunda sabah namazının ardından toplanan grup adına yaptığı açıklamada, İsrail’in kanun tasarısına tepki gösterdi.

Ezan yasağının ABD, İsrail ve Batı’nın siyonist işgalinin bir örneği olduğunu dile getiren Kaya, şöyle konuştu:

“Batı’da sürekli terör tehdidinden bahsediliyor ancak Orta Doğu’da yaşanan olaylarda sadece geçen hafta yüzlerce insan katledildi. Bunları yaparken de ‘terörle mücadele’ diyorlar. Sizlerden daha büyük terörist kim olabilir?”

Gruptakiler, açıklamanın ardından dua etti, daha sonra camiden ayrıldı.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER