(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Vatanım Sensin’den: ”Sette Bergüzar ve Halit olarak vakit geçirme şansımız yok”

    Onları ilk kez ‘Binbir Gece’ dizisinde yan yana gördük. İzleyici ‘binbir güçlüğe’ göğüs geren bu çiftin hikâyesini çok tuttu. Sadece izleyici değil, kader de onları bir arada görmeyi sevmiş olacak ki Bergüzar Korel ve Halit Ergenç çok geçmeden gerçek hayatta da sevgili oldu. Bu esnada şöhretleri ülke sınırlarını çoktan aşmıştı. Evlilikleri, çocuk sahibi […]

Vatanım Sensin’den: ”Sette Bergüzar ve Halit olarak vakit geçirme şansımız yok”
25 Mart 2017 - 11:11 'de eklendi ve 2031 kez görüntülendi.

 

 

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

Onları ilk kez ‘Binbir Gece’ dizisinde yan yana gördük. İzleyici ‘binbir güçlüğe’ göğüs geren bu çiftin hikâyesini çok tuttu.

Sadece izleyici değil, kader de onları bir arada görmeyi sevmiş olacak ki Bergüzar Korel ve Halit Ergenç çok geçmeden gerçek hayatta da sevgili oldu.

Bu esnada şöhretleri ülke sınırlarını çoktan aşmıştı. Evlilikleri, çocuk sahibi olmaları geniş kitlelerce yakından takip edildi.

Kariyerlerinde ayrı ayrı projelerde başarıyla ilerlerken bir yandan da ülkenin en sevilen çiftlerinden biri haline geldiler.

Bu sezon olmaz denilen oldu, 10 yıl sonra yeniden bir dizide birlikte rol almayı kabul ettiler. İki yıldızı buluşturan bu güçlü yapımın şifrelerini çözmek için soluğu ‘Vatanım Sensin’ setinde aldık. Korel ve Ergenç başta olmak üzere ekibin önde gelenleriyle konuştuk.

Vatanım Sensin'den: ''Sette Bergüzar ve Halit olarak vakit geçirme şansımız yok''

Yıl: 1919… Üst üste gelen savaş mağlubiyetleriyle yorgun düşmüş bir milletin, en büyük sınavına hazırlandığı dönem… Bir tarafta vatan haini olarak görülen ama aslında ülkesi için çalışmakta olan Albay Cevdet… Diğer tarafta Balkan güzeli eşi Azize Hemşire… Savaş yüzünden ayrılan yolları yeniden kesişiyor. Bu hikâyeyle yedi haftadır perşembe akşamları izleyiciyi Kanal D ekranına bağlayan ‘Vatanım Sensin’in nasıl çekildiğini görmek üzere yola çıkıyoruz.

Vatanım Sensin'den: ''Sette Bergüzar ve Halit olarak vakit geçirme şansımız yok''

Çaktırmadan makyaj odasına dalıyorum

Pek çok diziye ve filme ev sahipliği yapan Beykoz Kundura Fabrikası’nın girişindeki büyük demir kapıların açılmasıyla zaman yolculuğumuz başlıyor. Bu dizinin setine ayrılan bölüme geldiğimizde modern zamanların çok uzağındayız artık.
Set dört bin metrekare üzerine kurulmuş. Girişte bizi dönemin evlerinin kopyalanmasıyla oluşturulmuş geniş bir sokak karşılıyor. Yanımızdan dönemin arabaları geçiyor. Seti turlarken bir makyaj odası dikkatimi çekiyor. Çaktırmadan içeri dalıyorum. Ve karşımda Halit Ergenç! Buralardaki adıyla Albay Cevdet. Üzerinde parlak mavi gözlerinden bir ton koyu renkte üniforması… Aynanın önünden ayrılıp yanıma geliyor, gülümseyerek “Hoşgeldiniz” diyor…

Vatanım Sensin'den: ''Sette Bergüzar ve Halit olarak vakit geçirme şansımız yok''

Çiğ beslenmeyle tam 13 kilo vermiş

Bir an karşımdakinin gerçekten güçlü bir komutan olduğunu zannediyorum. Bulunduğum yere çakılmış gibiyim, gözlerimi kaçırıyorum… Kısa bir sohbetin ardından elindeki kahve termosuyla yeni sahnesi için dışarı çıkıyor. Ben de peşinden gidiyorum.

 

Sahnesi bitince sohbet etmek için odasına gidiyoruz. Halit Ergenç ve Bergüzar Korel’in setteki dinlenme odaları ayrı. Çünkü onlar burada evli bir çift değil, iki iş arkadaşı. Evden çok burada vakit geçirdikleri için odalarında kendilerine ait küçük bir dünya yaratmışlar. Ergenç’in odası da oldukça sade döşenmiş: Üçlü bir koltuk, bir masa, mutfak tezgâhının üstünde bir espresso makinesiyle çeşit çeşit fincanlar…

Vatanım Sensin'den: ''Sette Bergüzar ve Halit olarak vakit geçirme şansımız yok''

Ergenç tam 13 kilo vermiş. Çok da fit görünüyor. Zayıflamaya yeni filmi ‘İstanbul Kırmızısı’ (bir Ferzan Özpetek filmi) döneminde başlamış. Sonra bu dizideki karakterininin esir düştüğü yılları düşünerek devam etmiş. Bunun için yeme alışkanlığını değiştirmiş. Artık çiğ beslendiğini söylüyor: “Et ve balık yemeye devam ediyorum. Ama eti de az pişmiş tüketiyorum. Onun dışında her şeyi çiğ yiyorum. Kalıtsal bir kolesterol problemim vardı, geçti. Yemek sonrası uyku, deli gibi yiyip enerjik hissedememe hallerim bitti.”

Vatanım Sensin'den: ''Sette Bergüzar ve Halit olarak vakit geçirme şansımız yok''

‘Muhteşem Yüzyıl’dan sonra yine bir dönem işinde Ergenç. Bunun özel bir tercih olmadığını söylüyor. Onu bu işte çeken senaryo olmuş. Karakterin ajan olması, düşman cephesine geçmesi, o ruh hali ilgisini çekmiş. Ergenç, “Ben gerçekliğin sizin görebildiğiniz kadar olabildiğine inanıyorum. Sonra bir fark ediyorsun ki; aslında hiçbir şey göründüğü gibi değilmiş. Hatta üzerinden biraz daha zaman geçiyor ve anlıyorsun ki; o gördüğün şey de gerçek değilmiş. Bizim dizide de bu derinlik var. O çok hoşuma gitti” diyor ve ekliyor: “Her gün yeni şeyler öğreniyoruz. Ben de kendimi hayata bir şeyler öğrenmek üzere gelmişim gibi hissediyorum. Hayat bana sürekli bugüne kadar öğrendiklerimin dışında şeyler gösteriyor. Hatta bazıları şimdiye kadar oturttuğum kalıpları yıkacak kadar yeni şeyler. Başka türlü bir hayatın mümkün olduğunu da görüyorum. Şanslıyım çünkü canlandırdığımız her karakterle başka bir hayat tecrübesinin izlerini görüyor, onların hayati risklerini almadan bir şeyler öğreniyoruz.”

 Vatanım Sensin'den: ''Sette Bergüzar ve Halit olarak vakit geçirme şansımız yok''

Sadakatimizi kaybettik etik değerler değişti

Peki, buranın tarihi atmosferinden çıkıp da hayata karışınca ülkenin gündemi onu nasıl etkiliyor? Özellikle de çocuklar konusunda hassas olduğunu biliyoruz… “Biz burada dış dünyadan kopmuyoruz. Yaşananlara bakınca zaten kopmak mümkün değil. Kendi çocukluğumu düşünüyorum da biz sokakta oyun oynar, rahatlıkla gezer, ağaçlara çıkardık. Şimdi ilginç bir durum var. Üzülüyorum. Zaman zaman korkuya kapılıyorum. Yaşadığımız olaylar yenilir yutulur cinsten değil. Bunların bu denli fütursuzca ortalıkta yapılıyor olması da çok ürkütücü. Bu suçları işleyen insanların kanun karşısında cezalarını çekmeleri gerekiyor.”

Vatanım Sensin'den: ''Sette Bergüzar ve Halit olarak vakit geçirme şansımız yok''

Set turumun sonuna doğru Bergüzar Korel’i görüyorum. Çekimde giydiği şık elbisesinin üzerine polar bir sabahlık almış. Yüzünde neredeyse hiç makyaj yok. Cildi pürüzsüz ve çok parlak. İlk kez bir dizide bu kadar az makyajla oynadığını öğreniyorum. Bu sezon ekranda olmama kararı aldığını okumuştuk magazin eklerinde. Önce bunu soruyorum. “Evet, çok yorulmuştum. Bu sene çocuğumla olmak istiyordum. Halit’in bu projesi de uzun zamandır belliydi. Konuyu biliyordum ama senaryoyu okumamıştım. Bir süre sonra kadın oyuncu arayışına girildi. Bir gün gazetede kendi adımın da geçtiğini gördüm. Eşzamanlı olarak yapım şirketinden arandım. Uzun süre senaryo masanın üzerinde durdu. Ne zaman aldım, okudum, o zaman ikna oldum. Azize’nin yazılış biçimi beni çok etkiledi” diye yanıtlıyor.

KAYNAK : Röportaj Gazetesi

 

Share
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER