(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Nurettin Canikli, ‘Uçakta 2 kaptan olsun, inanın uçak düşer’

    Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, “Avrupa’daki bazı ülkeler terör örgütleriyle, bu sistem kalsın diye ‘Hayır’ kampanyası yapıyor.” dedi. Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, “Avrupa’daki bazı ülkeler terör örgütleriyle, bu sistem kalsın diye ‘Hayır’ kampanyası yapıyor. Madem bizim sistem çok iyi bir sistem, değişmesin diye ‘Hayır’ kampanyası yapılıyor, Almanya da ‘Hayır’cılara destek veriyor. Alın siz uygulayın, […]

Nurettin Canikli, ‘Uçakta 2 kaptan olsun, inanın uçak düşer’
25 Mart 2017 - 0:34 'de eklendi ve 104 kez görüntülendi.

 

 

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, “Avrupa’daki bazı ülkeler terör örgütleriyle, bu sistem kalsın diye ‘Hayır’ kampanyası yapıyor.” dedi.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, “Avrupa’daki bazı ülkeler terör örgütleriyle, bu sistem kalsın diye ‘Hayır’ kampanyası yapıyor. Madem bizim sistem çok iyi bir sistem, değişmesin diye ‘Hayır’ kampanyası yapılıyor, Almanya da ‘Hayır’cılara destek veriyor. Alın siz uygulayın, güle güle, tepe tepe uygulayın.” dedi.

Canikli, cuma namazını Eyüp’teki Pınar Camii’nde kıldı. Cuma namazının ardından vatandaşlarla sohbet eden ve sorularını yanıtlayan Canikli, halka hitap etti.

Sandığın iyi olduğunu, halkın bu sayede kendisine hizmet etmek için görevlendirdiği kişilerden hesap sorabildiğini ifade eden Canikli, “Sandık her zaman milletin lehinedir. Sandıktan kaçmamak gerek.” dedi.

16 Nisan’da bir daha sandık kurulacağını hatırlatan Canikli, “Tekrar millete gideceğiz. Bazıları korkuyor, fellik fellik kaçıyor, ‘aman sandık kurulmasın’ diye. Sandık her şeydir, sandık millettir, sandık milletin kendisidir.” şeklinde konuştu.

Sandığın vatandaşa hesap vermenin bir adı olduğunu ve siyasetçilerin sandıktan kaçmaması gerektiğini vurgulayan Canikli, 15 yıl olduğunu ve hala halkın karşısına çıkabildiklerini, millete hesap verebildiklerini, veremeyecek hesapları olmadığını söyledi.

Yol göstericilerinin millet olduğunu ifade eden Canikli, “Bazılarının millete karşı alerjisi var. Bazıları millet deyince tüyleri diken diken oluyor. Millet ile bir araya gelmek istemiyor. Neden kaçıyorsun?” diye konuştu.

“Uçakta 2 kaptan olsun, inanın uçak düşer”

Nurettin Canikli, şu anda uygulanan hükümet sisteminde sıkıntı yaşadıklarını, bu sistemin başbakanlarla cumhurbaşkanlarını birbirine düşürdüğünü belirterek, “Bu sistem babayı oğula düşürür, babayı kızına düşman yapar.” dedi.

Dünyanın hiçbir yerinde Türkiye’deki gibi bir sistem uygulayan başka ülke olmadığını vurgulayan Canikli, “Avrupa’daki bazı ülkeler terör örgütleriyle, bu sistem kalsın diye ‘Hayır’ kampanyası yapıyor. Madem bizim sistem çok iyi bir sistem, değişmesin diye ‘Hayır’ kampanyası yapılıyor, Almanya da ‘Hayır’cılara destek veriyor. Alın siz uygulayın, güle güle, tepe tepe uygulayın.” ifadelerini kullandı.

Dünyanın hiç bir yerinde olmayan bu sistemi bırakıp dünyanın bütün ülkelerinin uyguladığı sisteme geçmek istediklerini ifade eden Canikli, bu ülkelerde uygulanan sistemin hepsinde yönetimde sorumlu kişinin bir kişi olduğunu bildirdi.

Canikli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun uçağı 2 pilotun kullandığına yönelik değerlendirmelerini anımsatarak, şunları kaydetti:

“Halbuki uçağa bindiğiniz zaman bir anons duyarsınız. Ne diyor; ‘kaptanınız konuşuyor’. Uçakta da birisi kaptan. İki pilot birden yönetmiyor, birisi yardımcı. Dünyanın hiç bir yerinde böyle bir sistem yok. Olmaz, yürümez. Eğer uçakta 2 kaptan olsun, inanın uçak düşer.”

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER