(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Çorum’daki FETÖ/PDY sanıkları hakkında 69 dava

    Çorum’da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na yönelik soruşturmalar kapsamında 113 şüpheli hakkında 69 dava açıldı. Çorum Cumhuriyet Başsavcılığınca, bir kısmı 15 Temmuz’daki darbe girişiminden öncesine ait, FETÖ/PDY’ye yönelik soruşturmalar kapsamında, örgütün kentteki yapılanmasının ortaya çıkarılması, örgüte finans ve eleman temin edenlerin belirlenmesi, örgütle irtibatlı ve iltisaklı kişilerin açığa çıkarılması amacıyla yürütülen soruşturmalar sürüyor. […]

Çorum’daki FETÖ/PDY sanıkları hakkında 69 dava
25 Mart 2017 - 2:01 'de eklendi ve 110 kez görüntülendi.

 

 

Çorum’da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na yönelik soruşturmalar kapsamında 113 şüpheli hakkında 69 dava açıldı.

Çorum Cumhuriyet Başsavcılığınca, bir kısmı 15 Temmuz’daki darbe girişiminden öncesine ait, FETÖ/PDY’ye yönelik soruşturmalar kapsamında, örgütün kentteki yapılanmasının ortaya çıkarılması, örgüte finans ve eleman temin edenlerin belirlenmesi, örgütle irtibatlı ve iltisaklı kişilerin açığa çıkarılması amacıyla yürütülen soruşturmalar sürüyor.

Başsavcılık tarafından örgütün sözde “il imamı” G.D. ve mütevelli heyeti üyeleri ile örgüte finans desteği sağladıkları öne sürülen iş adamlarının bulunduğu 16’sı tutuklu 32 şüpheli hakkında hazırlanan ilk iddianamenin Çorum 2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilmesinin ardından sanıkların yargılanmasına başlandı.

Soruşturmalar kapsamında Başsavcılık tarafından bugüne kadar 113 şüpheli hakkında 69 iddianame hazırlandı, başta “silahlı terör örgütü yöneticiliği” ve “silahlı terör örgütüne üye olma” suçlarından çeşitli sürelerde hapis cezaları istenen şüpheliler hakkındaki iddianameler, Çorum 2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.

Aralarında meslekten ihraç edilen kamu çalışanlarının da yer aldığı sanıkların yargılanmalarına gelecek günlerde başlanacak.

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER