(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Başbakan Yıldırım: 15 Temmuz’da gözlerimin önüne rahmetli Menderes geldi

    Isparta’da ‘Evet’ mitinginde konuşan Başbakan Yıldırım, Başbakan Binali Yıldırım, ‘Sizler 27 Mayıs’ın cevabını 15 Temmuz’da verdiniz. Benim o gece gözümün önüne Menderes, Erbakan, Zorlu, Polatkan geldi. Aynı akıbet olmasın diye gençler, kadınlar, yaşlılar kendisini siper etti’ dedi. Başbakan Yıldırım Isparta’da “Evet” mitinginde konuştu. Yıldırım’ın konuşmasından satır başları şöyle; İNŞALLAH YOLUMUZ HASTANEYE DÜŞMEZ! AMA […]

Başbakan Yıldırım: 15 Temmuz’da gözlerimin önüne rahmetli Menderes geldi
25 Mart 2017 - 0:13 'de eklendi ve 88 kez görüntülendi.

 

 

Isparta’da ‘Evet’ mitinginde konuşan Başbakan Yıldırım, Başbakan Binali Yıldırım, ‘Sizler 27 Mayıs’ın cevabını 15 Temmuz’da verdiniz. Benim o gece gözümün önüne Menderes, Erbakan, Zorlu, Polatkan geldi. Aynı akıbet olmasın diye gençler, kadınlar, yaşlılar kendisini siper etti’ dedi.

Başbakan Yıldırım Isparta’da “Evet” mitinginde konuştu.
Yıldırım’ın konuşmasından satır başları şöyle;
İNŞALLAH YOLUMUZ HASTANEYE DÜŞMEZ! AMA DÜŞERSE…
Sağlık çok önemli. Sağlık olsun demekle olmuyor. Gereğini yapmak lazım. İnşallah hiçbirimiz hastanaye yolumuz düşmez. Ama düşerse de artık sizi bekleyen dünyanın en güzel hastaneleri var burada. Aynı şekilde doktorları var. Isparta bunu çoktan hak ediyor. İnşallah sizlerin destekleriyle, dualarıyla daha fazlasını yapacağız. Merhum Menderes ve arkadaşları 1950-60 arasında çok büyük hizmetler yaptılar, büyük eserler bıraktılar. Hiçbir eser, hizmet cezasız kalmaz derler. Bu darbeci zihniyet Menderes’i idam etti. Bakanlarını idam etti. Menderes ülkeyi bir baştan bir başa imar etti. Bütün bu hizmetlerin karşılığı idam oldu. Neden yaptılar? Çünkü bu vesayetçiler, hayırcılar milletin sevdiğini sevmezler. Milletin seçtiğine saygı göstermezler. 27 Mayıs darbesi bunun için oldu.
15 TEMMUZ’DA GÖZLERİMİN ÖNÜNE MENDERES GELDİ
27 Mayıs darbesini, 12 Eylül’ü, 28 Şubat’ı size yaptılar. Başörtülü kızlarımıza neler yaptığını gördünüz. 15 Temmuz alçak darbe girişimini de yine millete yapmak istediler. Ama bu sefer millet ‘dur’ dedi, darbecilere geçit vermediniz. Cumhurbaşkanınızı onlara vermediniz, Başbakanınıza, hükümetinize sahip çıktınız. Bayrağı indirmediniz, ezanları dindirmediniz. Allah sizden razı olsun. Benim o gece gözümün önüne Menderes, Erbakan, Zorlu, Polatkan geldi. Aynı akıbet olmasın diye gençler, kadınlar, yaşlılar kendisini siper etti. Bu millet hükümetine, geleceğine sahip çıktı. Siz sadece merhum Menderes’in ruhunu da muazzez ettiniz. Siz sokaklara çıkarak 27 Mayıs’ın hesabını sordunuz.
MEMLEKETİ KURTARDINIZ AMA SİYASETE HAZIR DEĞİLSİNİZ DİYORLAR
Bu millet 27 Mayıs’ın cevabını 15 Temmuz’da vermiştir. Bu darbeler dönemini ebediyen sonlandırmaya var mısın Isparta? Çeteleri, cuntaları, vesayet odaklarını tarihin tozlu sayfalarına göndermeye hazır mısınız? Gençler siz Türkiye’nin geleceğisiziniz. Kemal Kılıçdaroğlu’na sorsan siz daha küçüksünüz, milletvekili olmak için hazır değilsiniz. Ama 15 Temmuz’da memleketi sizler kurtardınız. Hükümetler millete hizmet edecek. Patron millet olacak. Bu CHP’nin işine gelmez. Çünkü CHP yukarıdan bakmayı sever. Amelelik yapmak istemez. Onlar tembeldir, onlar çalışarak bugüne kadar hiç işbaşına gelemediler. Onlar hep darbelerin arkasında durdular. Onlar milletin iradesiyle hiçbir zaman gelecek aramadılar.
ÇETELER CUNTALAR HÜKÜMETİN YETKİLERİNE SULANAMAYACAK
Ankara’da gizli ortaklar var. Bu da yetmiyor çeteler, cuntalar yetki verdiğiniz hükümetlere musallat oluyor, onları taciz ediyor, rahatsız ediyor, yetkilerine el koyuyor. İşte bu değişiklikle milletin verdiği güce kimse sulanamayacak, kimse ortak olamayacak. Bundan sonra Cumhurbaşkanlarını ve hükümeti doğrudan millet seçecek. Sandıkta siz seçeceksiniz. Hükümete yetkiyi sandıkta vereceksiniz. Beğendiğiniz Cumhurbaşkanını en fazla iki kez seçebilirsiniz. Diyorlar ki tek adam rejimi olacak. Milletin patron olduğu yerde tek adam olur mu? Ama CHP tek adam görmek istiyorsa, Kılıçdaroğlu aynaya baksın. 7 seçimdir kaybediyor ama tek adam olmaya devam ediyor.

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER