(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

AB Bakanı Çelik,’Bir gazetenin dağıtımını yasaklamak özgürlüğün ihlalidir’

    AB Bakanı Çelik, “Günlük bir gazetenin AP’de dağıtılmasına yasak getirmek, basın özgürlüğünün ve konuşma özgürlüğünün ihlalidir.” dedi. Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, konuya ilişkin olarak Twitter hesabından yaptığı paylaşımda AP’nin halihazırda üzerine kurulduğu değerleri ihlal ettiğini belirterek, “Bir günlük gazetenin AP’de dağıtılmasına yasak getirmek, basın özgürlüğünün ve konuşma özgürlüğünün kapsamlı […]

AB Bakanı Çelik,’Bir gazetenin dağıtımını yasaklamak özgürlüğün ihlalidir’
25 Mart 2017 - 0:36 'de eklendi ve 168 kez görüntülendi.

 

 

AB Bakanı Çelik, “Günlük bir gazetenin AP’de dağıtılmasına yasak getirmek, basın özgürlüğünün ve konuşma özgürlüğünün ihlalidir.” dedi.

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, konuya ilişkin olarak Twitter hesabından yaptığı paylaşımda AP’nin halihazırda üzerine kurulduğu değerleri ihlal ettiğini belirterek, “Bir günlük gazetenin AP’de dağıtılmasına yasak getirmek, basın özgürlüğünün ve konuşma özgürlüğünün kapsamlı ihlalidir. AP ve diğer AB kurumları, Türkiye’ye öğüt vermeyi bırakmalı ve acilen AB’nin nereye doğru gittiğini görmek için aynaya bakmalıdır.” ifadelerine yer verdi.

AB ülkeleri ve kurumlarındaki temel hak ve özgürlüklerin ciddi derecede ihlal edilmesiyle aşırı sağın siyaset alanını devraldığını ifade eden Çelik, “AP’de medya özgürlüğüne getirilen bu yasak, on yıllar boyunca değerler üzerine bir Avrupa inşa etme çabalarının ardından Avrupa’nın geleceği için oldukça trajiktir.” değerlendirmesinde bulundu.

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER