(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

ByLock ve Eagle’dan sonra şimdi de Shu çıktı

    FETÖ’nün Hava Kuvvetleri Komutanlığına ilişkin mahrem yapılanması ve örgüt üyesi Hava Kuvvetleri Komutanlığı personeli hakkında “Mahrem imamlar” iddianamesi tamamlandı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan, FETÖ’nün Hava Kuvvetleri Komutanlığına ilişkin mahrem yapılanması ve örgüt üyesi Hava Kuvvetleri Komutanlığı personeli hakkında “Mahrem imamlar” iddianamesi tamamlandı. İddianamede, 76 sivil “mahrem imam” ile örgüt üyesi 81 askeri personelin, […]

ByLock ve Eagle’dan sonra şimdi de Shu çıktı
24 Mart 2017 - 0:38 'de eklendi ve 148 kez görüntülendi.

 

 

FETÖ’nün Hava Kuvvetleri Komutanlığına ilişkin mahrem yapılanması ve örgüt üyesi Hava Kuvvetleri Komutanlığı personeli hakkında “Mahrem imamlar” iddianamesi tamamlandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan, FETÖ’nün Hava Kuvvetleri Komutanlığına ilişkin mahrem yapılanması ve örgüt üyesi Hava Kuvvetleri Komutanlığı personeli hakkında “Mahrem imamlar” iddianamesi tamamlandı. İddianamede, 76 sivil “mahrem imam” ile örgüt üyesi 81 askeri personelin, 4’er kez ağırlaştırılmış müebbet ile 15’er yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmaları istendi.

“F-16 pilotlarının neredeyse tamamı FETÖ üyesi”

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ’nün Hava Kuvvetleri Komutanlığına ilişkin mahrem yapılanması ve örgüt üyesi Hava Kuvvetleri Komutanlığı personeli hakkında hazırlanan “Mahrem imamlar” iddianamesinde, terör örgütünün, Akıncı 4. Ana Jet Üs Komutanlığı yapılanmasını çok ciddiye aldığı vurgulanarak son yıllarda F-16 pilotu olan subayların neredeyse tamamının örgüt üyesi oldukları tespiti yapıldı.

Büyük Patron Akın Öztürk

İddianamede Akıncı Üssü’nden darbeyi yönetmekle suçlanan Akın Öztürk’ün ismi örgüt içinde “büyük patron” olarak geçiyor. FETÖ elebaşı Gülen’in bir subay eşine saat gönderdiği, bu kişinin aynı saati “Büyük patron’un eşinde de gördüm” dediği iddianamede yer alıyor..Örgüt mensupları, Fetullah Gülen’in kitaplarını “pırlanta” olarak niteliyor. Mahrem hizmete sokulacak örgüt mensupları örgütün en gizli ve özel birimi olan Işık evlerinde yetişiyor. Vatan kavramı yerine “hizmet” halkın egemenliği kavramı yerine “Fetullah Gülen’i” koyuyorlar. Örgütten olmayanlar haksız dava, suçlamalar, şantaj gibi yöntemlerle tasfiye oluyor.

“Mahrem yapılanma gözler önüne serildi”

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ’nün Hava Kuvvetleri Komutanlığına ilişkin mahrem yapılanması ve örgüt üyesi Hava Kuvvetleri Komutanlığı personeli hakkında hazırlanan “Mahrem imamlar” iddianamesinde, terör örgütünün özellikle Hava Kuvvetleri Komutanlığındaki “mahrem yapılanması” gözler önüne serildi. Yapılanmada, komutanlığın Ankara bölge sorumlusu altında bir müdürü, bu müdüre bağlı müdür yardımcıları, müdür yardımcılarına bağlı öğretmen gruplarının bulunduğu saptandı.

Ankara’da Referans-İş isimli firma kurmuşlar 

Görünürde iş bulma ve danışmanlık firması, özünde FETÖ’nün insan kaynakları birimi. olan firmaya ait detaylar da iddianamede yer aldı.

İddianamede Referans-İş’te sivil imamların listesinin tutulduğu, burada çalışanların tamamının mahrem yapılanma içinde olduğu, himmetlerin burada toplandığından bahsedildi. Evlilik kataloglarının burada oluşturulduğunu, başvuruların da Referans-İş’e yapıldığı tespit edildi.

“Örgüt üyelerinin “Shu” adlı programla konuştukları ortaya çıktı”

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ’nün Hava Kuvvetleri Komutanlığına ilişkin mahrem yapılanması ve örgüt üyesi Hava Kuvvetleri Komutanlığı personeli hakkında hazırlanan “Mahrem imamlar” iddianamesinde, mahrem yapılanma içindeki müdürlerin tablet ve telefonlarına “panik buton” adında bir uygulama yüklendiği, bu butona basınca cihazın tüm hafızasının silindiği, bilgilerin geri getirilemediği, müdürlerin bir dönem kullandıkları “Shu” adlı program üzerinden şifreleme yapmadan çok rahatça konuştukları ortaya çıktı.

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER