(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

80’li astsubayların hatıra ormanı açılış heyecanı

    1980 Mezunu Emekli Deniz Astsubaylarının, bir yıl önce çalışmalarına başladıkları hatıra ormanı projelerini, son fidan dikimleriyle birlikte 25 Mart 2017 Cumartesi günü gerçekleştirmeye hazırlanıyor; Donanmadan emekli1980 mezunu emekli deniz astsubayları “ bizimde dikili bir ağacımız olsun” fikriyle Nisan 2016 tarihindeki girişimlerini, değişik şehirlerde yaşayan sınıf arkadaşlarıyla da paylaşıp, hep birlikte yola çıkan 1980’liler […]

80’li astsubayların hatıra ormanı açılış heyecanı
24 Mart 2017 - 14:16 'de eklendi ve 96 kez görüntülendi.

 

 

1980 Mezunu Emekli Deniz Astsubaylarının, bir yıl önce çalışmalarına başladıkları hatıra ormanı projelerini, son fidan dikimleriyle birlikte 25 Mart 2017 Cumartesi günü gerçekleştirmeye hazırlanıyor;

Donanmadan emekli1980 mezunu emekli deniz astsubayları “ bizimde dikili bir ağacımız olsun” fikriyle Nisan 2016 tarihindeki girişimlerini, değişik şehirlerde yaşayan sınıf arkadaşlarıyla da paylaşıp, hep birlikte yola çıkan 1980’liler gurubu bu hayalini gerçekleştirmek üzere 25 Mart 2017 Cumartesi günü hatıra ormanı fidan dikimi açılışında buluşuyor.

Geçen yıl Gölcük Orman İşletme Müdürü Hamdi Kaptanoğlu ile ilk görüşmeleri sonucu Gölcükte 2000 ağaç dikilebilecek böyle uygun bir orman vasıflı alan bulunamayınca, alternatif orman alanı Karamürsel’in, Karaahmetler Köyü Kırkharman Tepesi Akçalan mevkiinde bulundu.

Kısa zamanda sosyal paylaşım sitesinde organize olan 1980 mezunu emekli deniz astsubayları; kendi aralarında, gönüllerinden geçen ağaç fidan dikimi ücretini banka hesabına yatırarak gerekli ağaç fidanı miktarı toplandı.

Ömrümüz denizlerde geçti, karada dikili ağacımız olsun istedik!

Çocukluk ve gençlik günlerinin önemli bir kısmını askeri okulda bir arada geçirdiklerini söyleyen, www.80likler.org sitesi başkanı Mustafa Biçer, emekli olduktan sonra, farklı şehirlerde yaşıyor olsak ta; bir birlerinden kopmadıklarını, uzun yıllar kader birliği yaptıkları sınıf arkadaşlarıyla güzel bir proje gerçekleştirmek üzere 1980 Mezunu Emekli Deniz Astsubayları Hatıra Ormanı açılışında bir araya gelmenin heyecanını yaşayacaklarını belirtti.

 “Askerlik mesleği yaşamımızın önemli bir kısmı donanma gemilerinde, denizlerde geçti. Emekli olduktan sonra, zaman zaman sınıf arkadaşlarımızla bir çok etkinlikte birlikte olduk, bunlardan biride doğa yürüyüşleri yapıyor, biriktirdiğimiz meyve çekirdeklerini ormanlık alanlara dikiyorduk. Bir süre sonra bu bize yetmedi, bir sınıf arkadaşımızın teklifiyle “Hatıra Ormanı” fikri oluştu. bizlerin yetişmesinde Atatürk cumhuriyetinin çok büyük katkısı bulunmaktadır, bu ormanı cumhuriyetimize minik  bir  teşekkür olarak adamak istiyoruz.

Yorucu ancak heyecanlı bir organizasyonla hayallerimizi gerçekleştirmek üzere 25 Mart 2017 Cumartesi 13.00- 16.00 arası bir grup  sınıf arkadaşlarımız, eş ve çocukları ile, misafirlerimiz bir araya gelip; 2676 adet çam fıstığı fidanımızdan olan son fidanlarımızı dikerek gelecek kuşaklara, bırakmak üzere kalıcı olacağını düşündüğümüz bu heyecan verici projemizin açılışından buluşacağız. 21- 26 Mart Orman Haftasına denk gelen bu açılışımıza tüm meslektaşlarımızı ve dostlarımızı da davet ediyoruz” dedi.

KOCAELİ (Gölcük), UHA Haber

Haber: İlhan Akbulut

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER