(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

İzmir Barosu Meslektaşının Yanında

    İzmir Barosu üyeleri Av. Cansu Koç Hilalay ve Av.Mert Hilalay’a trafikte seyir halindeyken saldıran ve yaralamaya teşebbüs eden Ş.Y. hakkında açılan dava sonuçlandı. Dava sonucunda saldırgan Ş.Y. mala zarar verme, silahla tehdit, yağmaya teşebbüs ve hakaret suçlarından ceza aldı. Geçtiğimiz Eylül 2016’da gerçekleşen olayda Av. Cansu Koç Hilalay ve Av. Mert Hilalay trafikte […]

İzmir Barosu Meslektaşının Yanında
23 Mart 2017 - 3:03 'de eklendi ve 228 kez görüntülendi.

 

 

İzmir Barosu üyeleri Av. Cansu Koç Hilalay ve Av.Mert Hilalay’a trafikte seyir halindeyken saldıran ve yaralamaya teşebbüs eden Ş.Y. hakkında açılan dava sonuçlandı.

Dava sonucunda saldırgan Ş.Y. mala zarar verme, silahla tehdit, yağmaya teşebbüs ve hakaret suçlarından ceza aldı.

Geçtiğimiz Eylül 2016’da gerçekleşen olayda Av. Cansu Koç Hilalay ve Av. Mert Hilalay trafikte seyir halindeyken çıkan bir tartışmada Ş.Y. tarafından saldırıya uğramışlardı.

İzmir Barosu’nun da müdahil olduğu olayda Ş.Y. hakkında İzmir 19. Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açılmış olup, davanın 31 Ocak 2017 günü görülen karar duruşmasına İzmir Barosu Başkanı Av. Aydın Özcan, İzmir Barosu Avukat Hakları Merkezi Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Nilay Ertem Durlu, İzmir Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Gonca Arkoç ve Avukat Hakları Merkezi’nde gönüllü olarak çalışan avukatlar katıldı.

 Av. Aydın Özcan ile ilgili görsel sonucu

İzmir Barosu Başkanı Av. Aydın Özcan

 İzmir Barosu Başkanı Av. Aydın Özcan konuyla ilgili olarak (UHA) Uluslararası Haber Ajansı‘na yaptığı açıklamada,   “Mağdur meslektaşlarımızın Baro Başkanlığımıza konuyla ilgili başvurusu üzerine yargılamanın 31.01.2017 tarihli duruşmasında; İzmir Barosu olarak 1136 sayılı Avukatlık Kanunu’nun 76 ve 95/4 madde hükümleri uyarınca, baroların mesleği ve meslek mensuplarını koruma görevine istinaden, meslektaşlarımız yanında müdahil olarak davaya katılma talebinde bulunduk” dedi.

Davaya katılma taleblerinin kabul edildiğini belirten Başkan Av. Aydın Özcan, “yargılama sonunda; sanığın; meslektaşımız Av. Mert Hilalay’a yönelik  “Mala zarar verme, silahla tehdit, yağmaya teşebbüs” suçlarından, meslektaşımız Av. Cansu Koç Hilalay’a yönelik “hakaret” suçundan cezalandırılmasına karar verildi” ifadesini kullandı.

Av. Aydın Özcan, İzmir Barosu olarak son dönemde meslektaşlarınaı yönelik giderek artan şiddet vakalarının tümünü Avukat Hakları Merkezi’nde bulunan gönüllü meslektaşları aracılığıyla takip edildiğini ve saldırganların cezalandırılması için gerekli girişimlerde bulunduklarını ve Avukatlara yönelik bu saldırıları bireysel olarak ele almamak gerektiğini açıkladı.

 İzmir Barosu Başkanı Av. Aydın Özcan, son dönemde savunmayı sindirmeye yönelik sistemli bir saldırının olduğunu  ve bu saldırıların  toplumda da karşılık bulduğunu kaydetti.

İZMİR, UHA Haber

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER