(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

İçişleri Bakanı Soylu’nun Van ziyareti

    İçişleri Bakanı Soylu, Van’ın Özalp ilçesinde AK Parti Seçim Bürosu açılışına katıldı. Soylu, Van’ın Özalp ilçesinde AK Parti Seçim Bürosu açılışında yaptığı konuşmada, bazı kesimlerin zamanında birinci köprüye, ikinci köprüye karşı olduklarını, Turgut Özal’ın ikinci köprü meselesini konuşurken yine bu kesimlerin “hayır” dediğini anımsattı. Soylu, “Dediler ki Özal’a, ‘nasıl yapacaksın, kaynağı nereden bulacaksın?’ […]

İçişleri Bakanı Soylu’nun Van ziyareti
23 Mart 2017 - 2:04 'de eklendi ve 183 kez görüntülendi.

 

 

İçişleri Bakanı Soylu, Van’ın Özalp ilçesinde AK Parti Seçim Bürosu açılışına katıldı.

Soylu, Van’ın Özalp ilçesinde AK Parti Seçim Bürosu açılışında yaptığı konuşmada, bazı kesimlerin zamanında birinci köprüye, ikinci köprüye karşı olduklarını, Turgut Özal’ın ikinci köprü meselesini konuşurken yine bu kesimlerin “hayır” dediğini anımsattı.

Soylu, “Dediler ki Özal’a, ‘nasıl yapacaksın, kaynağı nereden bulacaksın?’ Özal da bunlara dedi ki ‘birinci köprüyü satacağım, ikinci köprüyü yapacağım.’ Şimdi bunların zihniyeti anlamaz. Özal birinci köprüyü sattı, ikinci köprüyü yaptı. Bugün birici köprü de ikinci köprü de milletin, devletin.” diye konuştu.

“Terör tasfiye edilecek”

Terörle mücadelede büyük bir mücadele verdiklerini anlatan Soylu, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bugün İranlı turistler Van’a nasıl geliyorlar biliyor musunuz? Her tarafa bakın. Terör tasfiye edilecek. Kardeşlerimiz işle, aşla, umutla, gelecekle ve huzurla buluşacak. Ben aylardan beri Doğu, Güneydoğu her tarafta geziyorum. Milletimizle birlikte olmak, onları dinleyebilmek ve eşit vatandaşlığın ne olduğunu ifade edebilmek için. Hepimizin hür, hepimizin özgür geleceğe ait, hepimizin geleceği kucaklayan bir Türkiye’nin içerisinde olacağımızı ifade etmeye çalışıyorum. Cumhurbaşkanımız bizlere talimat verdi. ‘Terörü bitireceksiniz ve bu terörü tasfiye edeceksiniz.’ Benim insanlarım orada huzurla güvenle beraberlikle yarına güvenli adım atacak diye. Bir taraftan güvenlik korucularımız bir taraftan askerlerimiz, jandarmalarımız, polisimiz büyük bir mücadele ile yürütüyorlar.”

“Bu millete hizmet gelecek”

Bakan Soylu, şunları kaydetti:

“Bunlar belediyeleri ele geçirmişlerdi. Ondan sonra her birini teröre destek yuvası haline getirmişlerdi. Şimdi ne güzel hizmetler oluyor. Dün Eruh’taydım bana ne güzel şeyler anlatıyorlar. Yollar parke yapılıyor. Bir taraftan çocuklarımıza oyun parkları yapılıyor. Bir taraftan Eruhlu çocukları Uludağ’a götürdüler. 100 gencimizin kayak yapmaları için. Bir taraftan spor salonları, bir taraftan kültür merkezleri yapılıyor. Eruh tam bir ilçe haline döndü. Belediyeye pislikten girilemiyordu. Şimdi ifade etmek istiyorum pırıl pırıl olmuş her taraf. Çalışanlardan para kesiyorlar PKK’ya gönderiyorlar. Ne olacak? Biz müsaade mi edeceğiz, öyle mi? Bu millete hizmet gelecek hizmet. Yol yapılacak kanalizasyon yapılacak, içme suyu yapılacak. Çocuklarımız okula rahat gidecekler.”

“Şimdi milletin devri geldi”

16 Nisan’da yapılacak halk oylamasına değinen Bakan Soylu, “Şimdi bir de gençlere takmışlar. Gençlerden milletvekili olmaz diye. Olmaz mı? Tabii gençler şehit olur. Çanakkale’de gençler Kurtuluş Savaşı’nda şehit olacak. 7 buçuk milyon genç oy kullanacak. Başörtülüler oy kullanıyordu ama seçilme hakkı yoktu. Meclise giremezlerdi. Belediye başkanı olamazdı hatırlıyor musunuz? Dindar diye kısıtlayacaklar. O devirler geçti. Şimdi milletin devri geldi milletin.” ifadesini kullandı.

Bakan Soylu, Türkiye’nin dünyanın ilk 10 büyük devleti arasına gireceğini vurguladı.

Türkiye’nin kendi otomobilini yapacağını belirten Soylu, “Kendi milli uydumuzu yapacağız. Etrafımdaki coğrafyada bizim büyük medeniyetimizi nakşedeceğiz. Biz büyük bir milletiz. Biz batıdakiler gibi Avrupa’dakiler gibi kelle hesabı yapan, ‘insan gelecek biz bunların parasını nasıl karşılayacağız’ diye yardım etmemek için bin bir dereden su getiren bir millet değiliz. Biz asaletli bir milletiz. Kapımıza geleni bu güne kadar çevirmeyen büyük bir milletiz.” dedi.

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER