(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç Hakkari’de

    Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Hakkari’de bakanlığının çalışmalarını yerinde denetledi. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Hakkari’de inşaat çalışması süren çok amaçlı spor tesisine ilişkin, “Maalesef bunu üzülerek dile getiriyorum. Bu ülkeye ihanet edenler, bu vatana, bu millete özellikle de burada yaşayan gençlerimizin bu tesisi daha erken kullanmamasına sebep olan […]

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç Hakkari’de
23 Mart 2017 - 1:12 'de eklendi ve 79 kez görüntülendi.

 

 

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Hakkari’de bakanlığının çalışmalarını yerinde denetledi.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Hakkari’de inşaat çalışması süren çok amaçlı spor tesisine ilişkin, “Maalesef bunu üzülerek dile getiriyorum. Bu ülkeye ihanet edenler, bu vatana, bu millete özellikle de burada yaşayan gençlerimizin bu tesisi daha erken kullanmamasına sebep olan hainler, bu yatırımların biraz gecikmesine sebep oldular.” dedi.

Bakan Kılıç, Hakkari programı kapsamında Jandarma Özel Harekat Tabur Komutanlığını ziyaret ettikten sonra valiliğe geçti.

Burada Vali Cüneyit Orhan Toprak ve kurum amirlerince karşılanan Kılıç, ”Valilik Şeref Defteri”ni imzaladı.

Kılıç, gazetecilere yaptığı açıklamada, Hakkari’de çok misafirperver ve cana yakın karşılandığını söyledi.

Devletin ve milletin emanet ettiği imkanları en verimli şekilde vatandaş için gerçekleştirmeye çalıştıklarını anlatan Kılıç, kentte inşaat çalışmaları süren çok amaçlı spor tesisinin inşaat çalışmalarında zor bir süreçten geçildiğini ifade etti.

Spor tesisinin Hakkari’ye kazandırılması için çok önceden hareket ettiklerini dile getiren Kılıç, şöyle konuştu:

“Maalesef bunu üzülerek dile getiriyorum. Bu ülkeye ihanet edenler, bu vatana, bu millete özellikle de burada yaşayan gençlerimizin bu tesisi daha erken kullanmamasına sebep olan hainler bu yatırımların biraz gecikmesine sebep oldular. Yatırımların bir inşaat süreci var. Bunu mümkün olduğu kadar ötelemek için müteahhidin üzerine gelerek, onu baskı altına alarak bir şeyler yapmaya çalıştılar. Ama bizim kararlığımız ortada. Milletimizin bize verdiği bu anlamdaki destek ortada. Dolayısıyla bu anlamdaki yürüyüşümüzü, kararlılığımızı ortaya koyarak haziran ayında Allah nasip ederse tüm bu kompleks olarak adlandırdığımız tesisleri hayata geçiriyoruz. Bunlar Hakkari’ye çok farklı bir hava getirecektir. Yine merkezde destek verdiğimiz bir okul projemiz var. İnşallah bu yaz bunu da bitirip ilimize güzel bir okul kazandırmış olacağız.”

“Belediye başkanımız çok hızlı adımlar atacak”

Kılıç, Hakkari’de önceki belediye başkanı döneminde hizmet üretilemediğini vurgulayarak, “Burada yaşayan vatandaşlarımıza belediyecilik hizmeti vermek için bu oyu alanların belediyecilik hizmetini ne kadar yaptıkları ve yapmadıklarını biraz evvel hep beraber gördük. Şimdi bu belediyeye görevlendirilen yeni belediye başkanımız bu konuda çok hızlı adımlar atacak. Yollar olsun, alt yapı çalışmaları olsun hava biraz düzelince sayın valimizin de koordinasyonunda hızlı bir şekilde buna girişilecek. Hakkari’deki vatandaşlarımız hak ettikleri ve yapılması gereken bu hizmetleri alacaklar.” diye konuştu.

Hakkari’de görev yapan güvenlik güçlerinin terörle mücadelede büyük fedakarlıklar ortaya koyduğunu vatan, millet ve bayrak için gece gündüz demeden arazide mücadele verdiğini anlatan Kılıç, onlara teşekkür etti.

Kılıç, Hakkari’de en çok takip edilen konulardan birinin kayak sporu olduğunu ifade ederek, coğrafi yapısı ve vatandaşın yatkınlığı dolayısıyla bu sporun Hakkari’de daha da geliştirilmesi gerektiğini belirtti.

Bu kapsamda çalışma yürüttüklerini aktaran Kılıç, şunları kaydetti:

“Bu konuyla ilgili yaptığımız değerlendirmede bu yaz inşallah yapacağımız çalışmayla buraya kabinli bir telesiyejin yapılması ve pistlerimizin gelişmesiyle Hakkari’deki kardeşlerimiz çok daha yoğun bir çalışma içerisinde olacaklar. Bu anlamda inşallah güzel bir yatırım olacak. Bununla beraber futbol alt yapısıyla ilgili yapılacak sahayla ilgili proje çalışmalarını sürdürüyoruz. DAP ve GAP kapsamında özellikle gençlik projelerini destekleme programımızda bölgeye ayrı bir önem verdik. Hakkari de bundan payını alacak. Burada gençlik projeleriyle ilgili yapılacak çalışmalar için özel bir bütçe ayırdık. Buraya ayırdığımız aşağı yukarı 20 milyon civarında kaynakla çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz.”

Bakan Akif Çağatay Kılıç daha sonra esnaf ile Gençlik Merkezi’ni ziyaret etti.

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER