(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Darbeler, Hükümet Sistemleri ve Ekonomi

    Türkiye’nin önemli saygın, bağımsız, tarafsız düşünce ve yayın kuruluşu (SETA) Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı tarafından ‘Darbeler, Hükümet Sistemleri ve Ekonomi’ konulu panel düzenlendi. Türkiye’de siyasi ortam ekonomiyi ciddi ölçüde etkilemektedir. Türkiye ekonomisi askeri yönetimler altında ve koalisyon hükümetleri dönemlerinde potansiyelinin altında bir büyüme performansı gösterdi. Tek parti hükümetleri dönemindeki yüksek ekonomik […]

Darbeler, Hükümet Sistemleri ve Ekonomi
23 Mart 2017 - 1:59 'de eklendi ve 175 kez görüntülendi.

 

 

Türkiye’nin önemli saygın, bağımsız, tarafsız düşünce ve yayın kuruluşu (SETA) Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı tarafından ‘Darbeler, Hükümet Sistemleri ve Ekonomi’ konulu panel düzenlendi.

Türkiye’de siyasi ortam ekonomiyi ciddi ölçüde etkilemektedir. Türkiye ekonomisi askeri yönetimler altında ve koalisyon hükümetleri dönemlerinde potansiyelinin altında bir büyüme performansı gösterdi.

Tek parti hükümetleri dönemindeki yüksek ekonomik performans ise oluşan suni siyasi istikrarsızlıklar ve darbeler ile kesintiye uğratılmaya çalışıldı.

Türkiye’nin ekonomi-politiğini anlamak için darbeler ve hükümet sistemleri arasındaki etkileşimin ekonomiye etkilerini analiz etmek önem taşıyor. Illinois Üniversitesi Ekonomi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Akarca, bu önemli konu ile ilgili kaleme almış olduğu kapsamlı çalışmasını SETA İstanbul’da sunacak.

***

Darbeler, Hükümet Sistemleri ve Ekonomi


  • Tarih : 25/03/2017
  • Saat :17:00 : 19:00
  • Yer : SETA İstanbul
  • Bitiş  : 25/03/2017
  • Adres : Defterdar Mah. Savaklar Caddesi. No:41-43

  • Moderatör : Nurullah Gür, SETA
  • Konuşmacılar :Prof. Dr. Ali Akarca, Illinois Üniversitesi

25Mart_Afis

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER