(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Avrupa Birliği ile Köprüler Atılıyor mu?

    Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nisan ayındaki referandumdan sonra Türkiye’nin Avrupa’yla ilişkileri gözden geçireceği mesajı verdi. Erdoğan, Türkiye’nin artık Avrupa Birliği üyelik süreciyle tehdit edilmeyeceğini söyledi ve bundan sonra Avrupalılar’ın çeşitli bahanelerle Türk topraklarında ‘casusluk’ yapmalarına izin verilmeyeceğini vurguladı. Ankara, Almanya ve Hollanda’yı bazı bakanların referandum toplantılarına yasak getirmeleri nedeniyle Nazi metotları uygulamakla suçlamıştı. […]

Avrupa Birliği ile Köprüler Atılıyor mu?
23 Mart 2017 - 0:11 'de eklendi ve 148 kez görüntülendi.

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nisan ayındaki referandumdan sonra Türkiye’nin Avrupa’yla ilişkileri gözden geçireceği mesajı verdi.

Erdoğan, Türkiye’nin artık Avrupa Birliği üyelik süreciyle tehdit edilmeyeceğini söyledi ve bundan sonra Avrupalılar’ın çeşitli bahanelerle Türk topraklarında ‘casusluk’ yapmalarına izin verilmeyeceğini vurguladı.

Ankara, Almanya ve Hollanda’yı bazı bakanların referandum toplantılarına yasak getirmeleri nedeniyle Nazi metotları uygulamakla suçlamıştı.

Hahn: “Üyelik gerçekçi değil”

Johannes Hahn ile ilgili görsel sonucu

Avrupa Birliği’nin Genişlemeden Sorumlu Yetkilisi Johannes Hahn

Avrupa Birliği’nin Genişlemeden Sorumlu Yetkilisi Johannes Hahn ise Alman Bild gazetesine verdiği demeçte, “Habul kriterleri ışığında değerlendirildiğinde Türkiye bir süredir Avrupa Birliği’nden uzaklaşıyor,” dedi.

Hahn, “Eğer bu hızlıca değişmezse üyelik süreci gerçekçi olamayacak,” dedi.

Erdoğan ise Nisan’daki referandumdan sonra Avrupa ile görüşme olacağını belirterek “Bu böyle devam edemez, Türkiye ne gerekiyorsa yapacak” demişti.

Türkiye 2005’ten buyana Avrupa Birliği ile üyelik müzakereleri yürütüyor.

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER