(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Türk Ocaklı Gençler Nevruz Bayramını Kutladı

    Türk Ocaklı Gençler Nevruz Bayramını kutladı. Türk Ocağı Kocaeli şubesi gençlerinin yaptığı organizasyon ile bir araya gelen Kocaeli Üniversitesinde okuyan Türk Milliyetçisi gençler yumurta boyadı, kendi yaptıkları kek, börek ve tatlıları bayramlaşmaya gelen öğrenci arkadaşlarına ikram ettiler. Bağlama ve gitar eşliğinde söylenen Türküler ile ergenekondan çıkışı ve baharın gelişini müjdeleyen binlerce yıllık geçmişe […]

Türk Ocaklı Gençler Nevruz Bayramını Kutladı
22 Mart 2017 - 14:51 'de eklendi ve 164 kez görüntülendi.

 

 

Türk Ocaklı Gençler Nevruz Bayramını kutladı. Türk Ocağı Kocaeli şubesi gençlerinin yaptığı organizasyon ile bir araya gelen Kocaeli Üniversitesinde okuyan Türk Milliyetçisi gençler yumurta boyadı, kendi yaptıkları kek, börek ve tatlıları bayramlaşmaya gelen öğrenci arkadaşlarına ikram ettiler.
Bağlama ve gitar eşliğinde söylenen Türküler ile ergenekondan çıkışı ve baharın gelişini müjdeleyen binlerce yıllık geçmişe sahip Türk bayramı Nevruz coşku içinde kutlandı.
Şube Başkanı Yücel Alpay Demir, Organizasyonun zahmetini üstlenen kardeşlerine ve Turancı Hareket Platformu Başkanı Hüseyin Güllü’ye teşekkür etti.
 
Yücel Alpay Demir “Türkiye’de, Türkistan’da, Balkanlarda, İran’da ve Türk Ulusunun yaşadığı bütün coğrafyalarda bir Nevruzu daha idrak ediyoruz.
Türk Dünyası’nın her tarafında Nevruz ateşleri yakılıyor, Nevruz aşı yapılıyor. Yüreklerimiz yeni bir baharın, tomurcuklanan çiçeklerin, doğan kuzuların, yeni bir başlangıcın, canlanışın neşesiyle doluyor.
Baharın gelişini simgelemesinin yanı sıra Türk tarihinde kullanılan pek çok takvimin başlangıcını oluşturan Nevruz aynı zamanda Türklerin Ergenekon’dan çıkışının da yıldönümü olarak pek çok Türk coğrafyasında kutlanıyor.
Bu bayram, Nevruz’u bir neşe ve sevinç kaynağı olarak görenlerin bayramıdır. Bizler Türk Ocakları Kocaeli şubesi mensupları olarak Bütün Türk Dünyası’nın Nevruz bayramı kutluyoruz. Ne Mutlu Türküm diyene.” dedi.
 KOCAELİ, UHA Haber

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

Share
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER