(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Tillerson NATO Toplantısına Gitmiyor

    Amerika Dışişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’ın Nisan ayında Brüksel’de yapılacak NATO zirvesine katılmayacağını teyit etti. Bununla birlikte Tillerson aynı ay içinde G-7 zirvesi için İtalya ve Rusya’ya gidecek. Reuters haber ajansına göre Tillerson, Başkan Donald Trump’ın Florida’da Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ile görüşmesine katılmak için 28 NATO müttefikiyle ilk buluşmasını kaçırmış […]

Tillerson NATO Toplantısına Gitmiyor
22 Mart 2017 - 0:38 'de eklendi ve 142 kez görüntülendi.

 

 

Amerika Dışişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’ın Nisan ayında Brüksel’de yapılacak NATO zirvesine katılmayacağını teyit etti.

Bununla birlikte Tillerson aynı ay içinde G-7 zirvesi için İtalya ve Rusya’ya gidecek.

Reuters haber ajansına göre Tillerson, Başkan Donald Trump’ın Florida’da Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ile görüşmesine katılmak için 28 NATO müttefikiyle ilk buluşmasını kaçırmış olacak.

Bakanlık yetkilileri, dışişleri bakan yardımcısı Tom Shannon’ın Amerika’yı NATO zirvesinde temsil edeceğini belirtti. Amerikalı yetkililer Tillserson’ın birçok NATO üyesi ülkenin dışişleri bakanlarıyla Çarşamba günü Washington’da yapılacak IŞİD zirvesinde biraraya geleceğini kaydettiler.

Başkan Donald Trump NATO’yu Ocak ayında “zamanı geçmiş” bir kurum olarak nitelemişti. Bununla birlikte Başkan Yardımcısı Mike Pence Amerika’nın NATO’ya güçlü desteğini geçen ay Brüksel ziyareti sırasında dile getirmişti.

WASHINGTON, VOA, UHA Haber

HABER : Esha SARAİ

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER