(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

‘Mardinmasa’ ile sorunlar zamanında çözülecek

     İçişleri Bakanlığınca KHK kapsamında görevlendirme yapılan Mardin Büyükşehir Belediyesi, vatandaşın sorunlarına çözüm üretmek için “Mardinmasa” birimi oluşturdu. İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kapsamında görevlendirme yapılan Mardin Büyükşehir Belediyesi, vatandaşın sorunlarını yerinde görmek, dinlemek ve zamanında çözüm üretmek için “Mardinmasa” birimini kurdu. Büyükşehir Belediyesince, aralarında terör mağdurlarının da olduğu vatandaşların sorunlarını dinleyip zamanında […]

‘Mardinmasa’ ile sorunlar zamanında çözülecek
22 Mart 2017 - 2:56 'de eklendi ve 97 kez görüntülendi.

 

 

 İçişleri Bakanlığınca KHK kapsamında görevlendirme yapılan Mardin Büyükşehir Belediyesi, vatandaşın sorunlarına çözüm üretmek için “Mardinmasa” birimi oluşturdu.

İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kapsamında görevlendirme yapılan Mardin Büyükşehir Belediyesi, vatandaşın sorunlarını yerinde görmek, dinlemek ve zamanında çözüm üretmek için “Mardinmasa” birimini kurdu.

Büyükşehir Belediyesince, aralarında terör mağdurlarının da olduğu vatandaşların sorunlarını dinleyip zamanında ve yerinde çözüm üretmek için kurulan birimde, “Alo 153” çağrı merkezi, saha ve kayıt bölümleri yer alıyor.

Vatandaşlar 24 saat boyunca çağrı merkezine ulaşıp sorunları iletebildikleri gibi “Mardinmasa”ya gelerek, şikayet ve önerilerini direkt kayıt birimlerine bildirebiliyor.

Belediyenin gerekli birimlerine iletilen şikayet ve öneriler incelenerek, 3 günde vatandaşa dönüş sağlanıyor.

“Halkın yanında olacağız”

Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili olarak görevlendirilen Vali Mustafa Yaman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hizmetlerle kentin her noktasına dokunmak için söz verdiklerini belirtti.

“Mardinmasa” çalışanlarının fakir fukaranın yanında olacağını ifade eden Yaman, “Bu genç arkadaşlarımızla gece gündüz bu şehrin her noktasına dokunuyoruz ve dokunmaya çalışıyoruz. Halkın yanında olacağız. Mardinmasa, sadece ve sadece hemşehrilerimiz ve bu şehir için çalışarak, kimsesizlerin kimsesi olacak.” dedi.

“Çalınmadık kapı bırakılmıyor”

Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü Merve Erciyas ise vatandaş ile belediye arasında köprü vazifesi görmek üzere merkez dahil 10 ilçede faaliyet yürüttüklerini belirterek, “Hedefimizin sınırı yok. Ucu açık. Görev süremiz boyunca tüm Mardin’de her yere ve tüm vatandaşlarımıza ulaşmak istiyoruz. Mardinmasa olarak terörün yarattığı tüm etkileri vatandaşın üzerinden silmek için çalışıyoruz. Mardin’i en kısa sürede normalleştirip, tüm vatandaşlarımıza devletin ve belediyemizin güler yüzünü gösterip, şefkat elini uzatmak için çalışıyoruz.” diye konuştu.

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER