(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Bozdağ, ‘Kimse bizden, bize yaptıklarının dışında bir muameleyi beklemesin’

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, özel bir televizyon kanalında katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, soruları yanıtladı. Yunanistan, ABD, Fransa ve Almanya’dan FETÖ üyeleri ve darbecilere dair istenilen taleplere olumlu cevap verilmediğini anımsatan Bozdağ, Bulgaristan’ın bir iade yaptığını, Romanya’nın olumlu yaklaşımda bulunduğunu ifade etti. Bakan Bozdağ, terör örgütü üyelerinin Türkiye’ye iade edilmemesi ile ilgili […]

Bozdağ, ‘Kimse bizden, bize yaptıklarının dışında bir muameleyi beklemesin’
31 Ocak 2017 - 0:09 'de eklendi ve 142 kez görüntülendi.

 

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, özel bir televizyon kanalında katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, soruları yanıtladı.

Yunanistan, ABD, Fransa ve Almanya’dan FETÖ üyeleri ve darbecilere dair istenilen taleplere olumlu cevap verilmediğini anımsatan Bozdağ, Bulgaristan’ın bir iade yaptığını, Romanya’nın olumlu yaklaşımda bulunduğunu ifade etti.
Bakan Bozdağ, terör örgütü üyelerinin Türkiye’ye iade edilmemesi ile ilgili olarak, “Kim bize hangi muameleyi yapıyorsa, bizde bundan sonra onlara aynı muameleyi yapacağız. Kimse bizden, bize yaptıklarının dışında bir muameleyi kendilerine yapmamızı beklememelidir. Mütekabiliyet ilkesi neyi gerektiriyorsa, biz onları uygulayacağız.” dedi.
“Darbeci askerlerin iade talebini tekrar Yunanistan’a ilettik”
Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Yunanistan’a kaçan 8 darbeci askerin Türkiye’ye iade edilmemesi kararına ilişkin değerlendirmesi sorulan Bozdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ile görüştüğünü hatırlattı.
Görüşmelere ilişkin basına yansıyan açıklamalarda, darbeci askerlerin Türkiye’ye iadesi hususunda olumlu gelişmelerin olacağını gördüklerini ancak en son kararın olumsuz yönde olduğunu anımsatan Bozdağ, şunları dile getirdi:
“Türkiye ile Yunanistan arasındaki ilişkilere gerçekten büyük bir zarar verecek nitelikte bir adımdır. Bunu her iki ülke yetkilileri de yakından görüyorlar. Bunun üzerine biz iade talebini içeren dosyaları tekrar Yunanistan’a ilettik. Yeni deliller nedeniyle bir kez daha talebimizi yeniledik, tekrarladık.”

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER