(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

BM’den Trump’a çağrı

    BM, ABD Başkanı Trump’ın Suriye’den mülteci kabulü durdurması ve tüm mülteci başvurularının 4 aylığına askıya almasına tepki gösterdi. Birleşmiş Milletler (BM), ABD Başkanı Donald Trump’ın Suriye’den mülteci kabulü durdurması ve tüm mülteci başvurularının 4 aylığına askıya almasına tepki göstererek, ABD’ye, savaştan ve çatışmalardan kaçanlara sınırlarını kapatmama çağrısı yaptı. BM Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) […]

BM’den Trump’a çağrı
29 Ocak 2017 - 0:17 'de eklendi ve 153 kez görüntülendi.

 

 

BM, ABD Başkanı Trump’ın Suriye’den mülteci kabulü durdurması ve tüm mülteci başvurularının 4 aylığına askıya almasına tepki gösterdi.

Birleşmiş Milletler (BM), ABD Başkanı Donald Trump’ın Suriye’den mülteci kabulü durdurması ve tüm mülteci başvurularının 4 aylığına askıya almasına tepki göstererek, ABD’ye, savaştan ve çatışmalardan kaçanlara sınırlarını kapatmama çağrısı yaptı.

BM Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) ve BM’nin göç örgütü olan Uluslararası Göç Örgütü (IOM), Beyaz Saray’ın, ABD kamuoyunda uzun zamandır tartışmalara neden olan mültecilerin ülkeye kabulünü sınırlandıran ve göçmen vizelerine katı güvenlik prosedürleri getiren başkanlık kararnamesini kamuoyu ile paylaşması sonrasında ortak bir yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, dünya genelindeki mülteciler ve göçmenlerin ihtiyaçlarının her zamankinden daha fazla olduğu belirtilerek, ABD’nin bu insanlar için uyguladığı yerleştirme programının önemine ve devam etmesi gerektiğine vurgu yapıldı.

Mültecileri yerleştirme programının hayati önemi olduğunun altı çizilen açıklamada, “BM, ABD’nin dünya genelinde savaştan, çatışmalardan ve zulümden kaçanları koruyucu rolünü ve bu alandaki liderliğini devam ettireceğini umuyor.” ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, “Mültecilerin; dini, ırkı ve uyruğu ne olursa olsun eşit şekilde muamele görmeleri gerektiğine güçlü bir şekilde inanıyoruz.” denildi.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER