(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Adalet Bakanı Bozdağ’dan Yunanistan açıklaması

    ADALET Bakanı Bekir Bozdağ, Yunanistan’da Yüksek Mahkeme’nin 8 darbeci askerin Türkiye’ye iade edilmemesi yönünde karar vermesiyle ilgili ‘Türkiye’nin darbeci 8 askeri iade talebini Yunanistan’ın reddi, haksız ve siyasi bir karardır. Yunanistan’ı bu kararından vazgeçmeye ve darbeci askerleri Türkiye’ye iade etmeye bir kez daha davet ediyorum’ dedi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yunanistan’a kaçan darbeci […]

Adalet Bakanı Bozdağ’dan Yunanistan açıklaması
28 Ocak 2017 - 2:22 'de eklendi ve 128 kez görüntülendi.

 

 

ADALET Bakanı Bekir Bozdağ, Yunanistan’da Yüksek Mahkeme’nin 8 darbeci askerin Türkiye’ye iade edilmemesi yönünde karar vermesiyle ilgili ‘Türkiye’nin darbeci 8 askeri iade talebini Yunanistan’ın reddi, haksız ve siyasi bir karardır. Yunanistan’ı bu kararından vazgeçmeye ve darbeci askerleri Türkiye’ye iade etmeye bir kez daha davet ediyorum’ dedi.

Yunanistan'ın Fetullahçı Terör Örgütü ile ilgili görsel sonucu

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yunanistan’a kaçan darbeci askerlerin iade edilmemesine ilişkin, “Yunanistan’ın bu kararı, Türkiye-Yunanistan ilişkilerine tamiri oldukça güç ve çok uzun zaman alacak büyük bir zarar vermiştir.” ifadesini kullandı.

Bozdağ, sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan, Yunanistan’ın Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sonrası kaçan 8 darbeci askeri Türkiye’ye iade etmeme kararına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yunanistan’ın, ret kararının haksız ve siyasi bir karar olduğunu belirten Bozdağ, söz konusu kararı yargının vermesinin de gerçeği değiştirmeyeceğini ifade etti.

Bakan Bozdağ, şunları kaydetti:

Yunanistan adli mercilerinin verdiği bu haksız ve yanlış karar, hiçbir hukuki gerekçeyle izah edilemez, düzeltilemez. Yunanistan’ın bu kararı, Türkiye-Yunanistan ilişkilerine tamiri oldukça güç ve çok uzun zaman alacak büyük bir zarar vermiştir. Yunanistan’ı bu kararından vazgeçmeye ve darbeci askerleri Türkiye’ye iade etmeye bir kez daha davet ediyorum.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER