(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

NATO’dan körfez ülkeleriyle ilgili açıklama

    NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Körfez ülkelerinin güvenliğinin, NATO üyesi ülkelerin güvenliği ile doğrudan bağlantılı olduğunu söyledi.   NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Körfez ülkelerinin güvenliğinin, NATO üyesi ülkelerin güvenliği ile doğrudan bağlantılı olduğunu belirtti. Stoltenberg, Kuveyt’in Havalli kentinde NATO’nun bölgesel merkezinin açılışında yaptığı konuşmada, bölgesel merkezin Kuveyt ile NATO arasında dostluk ilişkilerinin geliştirilmesi […]

NATO’dan körfez ülkeleriyle ilgili açıklama
25 Ocak 2017 - 11:50 'de eklendi ve 173 kez görüntülendi.

 

 

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Körfez ülkelerinin güvenliğinin, NATO üyesi ülkelerin güvenliği ile doğrudan bağlantılı olduğunu söyledi.

NATOdan körfez ülkeleriyle ilgili açıklama

 

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Körfez ülkelerinin güvenliğinin, NATO üyesi ülkelerin güvenliği ile doğrudan bağlantılı olduğunu belirtti.

Stoltenberg, Kuveyt’in Havalli kentinde NATO’nun bölgesel merkezinin açılışında yaptığı konuşmada, bölgesel merkezin Kuveyt ile NATO arasında dostluk ilişkilerinin geliştirilmesi ve NATO ile Körfez ülkelerinin tamamı arasında ortaklığın güçlendirilmesi amacıyla oluşturulduğunu söyledi.

NATO tarihinde bir ilk olarak Körfez’de açılan merkezin, Körfez ülkeleri ile NATO arasında başta terörle mücadele olmak üzere tüm alanlarda iş birliğini canlandıracağını belirten Stoltenberg, “Terör, silahların yaygınlaşması, elektronik saldırılar gibi ortak güvenlik tehditleri ile karşı karşıyayız. Öte yandan barış ve istikrar gibi aynı emelleri taşıyoruz. Daha güvenilir bir şekilde beraber çalışmamız gerek.” ifadelerini kullandı.

Stoltenberg, Körfez ülkelerinin güvenliğinin, NATO üyesi ülkelerin güvenliği ile doğrudan bağlantılı olduğunu kaydetti.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER