(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

AB’den Trump’a eleştiri: Başarısız olmaya mahkum

    AB Komisyonu Ticaretten Sorumlu Üyesi Malmström, ABD Başkanı Donald Trump’ın ekonomi politikalarının “başarısız olmaya mahkum” olduğunu söyledi. AB Komisyonu Ticaretten Sorumlu Üyesi Cecilia Malmström, ABD Başkanı Donald Trump’ın ekonomi politikalarının “başarısız olmaya mahkum” olduğunu söyledi. Malmström, Brüksel’de, ABD Başkanı Trump’ın ekonomi politikalarını eleştirdi. Dünyadaki ülkelerin çoğunun açık bir şekilde yatırım ve ticaret yapılması […]

AB’den Trump’a eleştiri: Başarısız olmaya mahkum
25 Ocak 2017 - 0:15 'de eklendi ve 126 kez görüntülendi.

 

 

AB Komisyonu Ticaretten Sorumlu Üyesi Malmström, ABD Başkanı Donald Trump’ın ekonomi politikalarının “başarısız olmaya mahkum” olduğunu söyledi.

AB Komisyonu Ticaretten Sorumlu Üyesi Cecilia Malmström, ABD Başkanı Donald Trump’ın ekonomi politikalarının “başarısız olmaya mahkum” olduğunu söyledi.

Malmström, Brüksel’de, ABD Başkanı Trump’ın ekonomi politikalarını eleştirdi.

Dünyadaki ülkelerin çoğunun açık bir şekilde yatırım ve ticaret yapılması vizyonu ve görüşüne sahip olduğuna dikkati çeken Malmström, AB’nin başarısının açık toplum olmaya dayandığını söyledi.

Malmström, ABD’nin korunmacı ekonomi politikaları uygulamasının hatalı olacağını belirterek, “Günümüzde, sınırlara tekrar duvar örmek, ticari engeller koymak, insanların özgürce seyahat etmelerini engellemek gibi politikalar başarısız olmaya mahkumdur.” ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Trump, seçim kampanyasında vadettiği gibi, Asya-Pasifik bölgesinde toplam 12 ülkenin dahil olduğu TPP anlaşmasından ABD’nin çekilmesi için bir başkanlık emri imzalamıştı. Bu tutum, ABD’nin ticari ilişkileri ve Trump yönetiminin ekonomi politikaları ile ilgili endişe ortaya çıkardı.

WASHINGTON

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

 

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER