(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Barodan Genç Avukatlara ve Engelli Avukatlara Pozitif Ayrımcılık

İzmir Barosu Yönetim Kurulu, Baro’ya kayıtlı tüm avukatların ödemekle yükümlü oldukları aidatları belirledi. İzmir Barosu Başkanı Av. Aydın Özcan, (UHA)  Uluslararası Haber Ajansı‘na yaptığı açıklamada,  Yönetim Kurulu’nun kararıyla Avukatların ocak ve temmuz aylarında iki taksit halinde ödedikleri aidatların bu yıl arttırılmadığını belirtti. Av. Aydın Özcan, bununla birlikte aynı toplantıda bir ilk olarak üç yıla kadar […]

Barodan Genç Avukatlara ve Engelli Avukatlara Pozitif Ayrımcılık
23 Ocak 2017 - 11:27 'de eklendi ve 205 kez görüntülendi.

İzmir Barosu Yönetim Kurulu, Baro’ya kayıtlı tüm avukatların ödemekle yükümlü oldukları aidatları belirledi.

İzmir Barosu Başkanı Av. Aydın Özcan, (UHA)  Uluslararası Haber Ajansı‘na yaptığı açıklamada,  Yönetim Kurulu’nun kararıyla Avukatların ocak ve temmuz aylarında iki taksit halinde ödedikleri aidatların bu yıl arttırılmadığını belirtti.

Av. Aydın Özcan, bununla birlikte aynı toplantıda bir ilk olarak üç yıla kadar kıdemi olan avukatlar ile engelli avukatların ödemekle yükümlü oldukları aidat tutarlarının da  düşürüldü açıkladı.

İzmir Barosu Başkanı Av. Aydın Özcan konuya ilişkin görüşlerini şöyle aktardı:

“Meslektaşlarımızın, İzmir Barosu üyesi olmanın ayrıcalığını hissetmeleri için çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Aidat tutarlarını belirlediğimiz toplantıda ülkemizin içinde bulunduğu durum ve ekonomik koşullar da değerlendirilerek aidatların bu yıl arttırılmaması kararı alındı. Geçtiğimiz yıl da aidatları düşürmüştük. “

Aynı toplantıda yine üç yıla kadar kıdemi olan meslektaşlarına ve ayrıca engelli meslektaşlarına pozitif ayrımcılık uygulayarak aidatlarında indirim yaptıklarını hatırlatan Av. Aydın Özcan, “Tabii bunlar hep birer çalışmanın ürünü. Göreve geldiğimizden bu yana meslektaşlarımızın sorunları ile yatıp kalkıyoruz. İzmir Barosu olarak bir yandan ülkemizin, kentimizin, vatandaşlarımızın sorunlarıyla ilgilenirken, bir yandan da meslektaşlarımızın çalışma koşullarını iyileştirmek için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” şeklinde kaydetti.

İZMİR, (UHA Haber)

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER