(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Brüksel saldırılarında FBI devrede

Brüksel saldırılarının aydınlatılması çalışmalarında Amerikan Federal Polisi FBI da görev alıyor. Operasyonlarda ele geçirilen dizüstü bilgisayarlar FBI’ın bilişim uzmanları tarafından inceleniyor. Ölü sayısı düzeltildi Öte yandan Belçika Sağlık Bakanı Maggie De Block, saldırılarda ölen kişi sayısını revize etti. Daha önce açıklanan 38 sayısı 35 olarak düzeltildi. Buna göre Brüksel havaalanı ve metrodaki saldırılarda 3’ü saldırgan […]

Brüksel saldırılarında FBI devrede
01 Nisan 2016 - 1:39 'de eklendi ve 212 kez görüntülendi.

TÜRK BAYRAĞI ile ilgili görsel sonucu

Brüksel saldırılarının aydınlatılması çalışmalarında Amerikan Federal Polisi FBI da görev alıyor. Operasyonlarda ele geçirilen dizüstü bilgisayarlar FBI’ın bilişim uzmanları tarafından inceleniyor.

Ölü sayısı düzeltildi

Öte yandan Belçika Sağlık Bakanı Maggie De Block, saldırılarda ölen kişi sayısını revize etti. Daha önce açıklanan 38 sayısı 35 olarak düzeltildi. Buna göre Brüksel havaalanı ve metrodaki saldırılarda 3’ü saldırgan olmak üzere toplam 35 kişi hayatını kaybetti.

Hatanın mükerrer sayımdan kaynaklandığını belirten Sağlık Bakanı De Block, saldırılarda yaralanan 94 kişinin de halen hastanelerde tedavi altında olduğunu söyledi.

Havaalanında tatbikat

Öte yandan saldırıya uğradıktan sonra ulaşıma kapatılan Brüksel havaalanında yeni kurulan altyapı sistemi ve check-in sistemi  test edildi. Havaalanı personelinin altyapıyı denedi. Sistemin olumlu not alması halinde havaaalanı yeniden faaliyete geçecek. Bunun için henüz bir tarih belirlenmedi. Uçuşlar halen Liege ve Antwerpen’e kaydırılıyor.

© Deutsche Welle/UHA

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER