(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

‘Terör örgütleri hedefine ulaşamayacaktır’

Adalet Bakanı Bozdağ, “Çağlayan Adliyesi başta olmak üzere diğer yerlerde terör eylemleri gerçekleştiren terör örgütleri hiçbir zaman hedefine ulaşamayacaktır.” dedi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın geçen yıl Çağlayan Adliyesinde şehit edilmesinin birinci yılı nedeniyle mesaj yayımladı. Bakan Bozdağ, menfur terör saldırısı sonucunda hayatını kaybeden merhum şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz’a, bir […]

‘Terör örgütleri hedefine ulaşamayacaktır’
31 Mart 2016 - 11:53 'de eklendi ve 222 kez görüntülendi.

türk bayrağı ile ilgili görsel sonucu

Adalet Bakanı Bozdağ, “Çağlayan Adliyesi başta olmak üzere diğer yerlerde terör eylemleri gerçekleştiren terör örgütleri hiçbir zaman hedefine ulaşamayacaktır.” dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın geçen yıl Çağlayan Adliyesinde şehit edilmesinin birinci yılı nedeniyle mesaj yayımladı.

Bakan Bozdağ, menfur terör saldırısı sonucunda hayatını kaybeden merhum şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz’a, bir kez daha Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve yargı görevi yapanlara başsağlığı ve sabır diledi.

Mehmet Selim Kiraz’a sıkılan kurşunların adalete, hukuka, Türk yargısına, yargı görevini yapanlara sıkıldığını, milleti ve demokratik hukuk devletinin ayrılmaz bir parçası olan yargıyı hedef aldığını belirten Bozdağ, şöyle devam etti:

“Adları, hedefleri ve eylemleri ne olursa olsun bütün terör örgütleri lanetlidir ve lanetlenmelidir. Merhum şehit savcımıza yönelik bu eylemi gerçekleştiren teröristleri, gerçekleştirme kararı ve emrini veren terör örgütlerini ve bütün terör örgütlerini şiddetle lanetliyorum. Bütün terör örgütleri insanlığa düşmandır ve insanlığa karşı suç işleyen vahşi örgütlenmelerdir. Çağlayan Adliyesi başta olmak üzere diğer yerlerde terör eylemleri gerçekleştiren terör örgütleri hiçbir zaman hedefine ulaşamayacaktır.”

“Teröre karşı mücadele, azimle ve kararlılıkla terör bitene kadar devam edecektir”

Bozdağ, şunları kaydetti:

“Şu gerçeğin hepimiz farkındayız ki tasavvurlarındaki dünya resmini kanla çizmeye yeltenenler tarih boyunca hayal kırıklığı yaşamış, perdeyi hüsranla kapatmıştır. Terörün, terör örgütlerinin kanlı ve kirli yöntemleriyle, milletimizin ve devletimizin istiklali ve istikbalini kıskaca almaya, biçimlendirmeye, değiştirmeye veya dönüştürmeye yeltenenler hiçbir zaman başarılı olamayacaktır. Kaynağı, etiketi, türü ve hedefi ne olursa olsun, teröre karşı mücadele, azimle ve kararlılıkla,hukuk içinde ve hukuka uygun biçimde terör bitene kadar devam edecektir. Merhum şehit savcımız Mehmet Selim Kiraz başta olmak bütün şehitlerimizi rahmet, minnet ve dua ile anıyorum.”

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER