(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

İşçi Partisi lideri Doğu Perinçek, “Türkiye olarak, Avrupa’da özgürlüğü biz savunuyoruz’….

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı: İşçi Partisi lideri Doğu Perinçek tarafından Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) önünde İsviçre’ye karşı açılan ifade özgürlüğü davasının temyiz duruşmasından sonra Strasbourg caddeleri adeta bir bayram yeri gibiydi.. Osman NAYMAN / STRASBOURG (UHA) Avrupa’nın birçok bölgesinden n gelen Türk vatandaşları, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi ‘nde (AİHM) görülmekte olan Strasbourg’daki duruşmaya katılan […]

İşçi Partisi lideri Doğu Perinçek, “Türkiye olarak, Avrupa’da özgürlüğü biz savunuyoruz’….
30 Ocak 2015 - 21:46 'de eklendi ve 503 kez görüntülendi.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı:

türkiye küçülmüş

İşçi Partisi lideri Doğu Perinçek tarafından Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) önünde İsviçre’ye karşı açılan ifade özgürlüğü davasının temyiz duruşmasından sonra Strasbourg caddeleri adeta bir bayram yeri gibiydi..

OSMAN PERİNÇEK 2
Osman NAYMAN / STRASBOURG (UHA)
Avrupa’nın birçok bölgesinden n gelen Türk vatandaşları, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi ‘nde (AİHM) görülmekte olan Strasbourg’daki duruşmaya katılan Türkiye İşçi Partisi lideri Doğu Perinçek’e destek olmak ve Strasbourg Kongre Sarayı’nda düzenlenen etkinliğe katılmak için toplanmışlardı..

OSMAN YÜRÜYÜS 2
Avrupa’nın birçok bölgesinden gelerek, Strasbourg Kongre Sarayı önünde ellerinde bayraklar, flamalar ve dövizlerle toplanan Türk vatandaşları, Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in duruşmada gösterdiği vakur duruşu nedeniyle tezahuratta bulundu.

OSMAN PERİNÇEK KONUŞUYOR

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde (AİHM) görülen tarihi duruşmanın ardından, Strasbourg Kongre Sarayı önünde toplanan kalabalık, daha sonra Talat Paşa Komitesi’nce (TKP) düzenlenen ‘Kongre Sarayı’ndaki etkinliğe katıldı.

OSMAN TOPLANTI

Etkinliğe, özellikle Türkiye’den birçok çeşitli siyasi partilerden milletvekilleri, demokratik kitle örgütlerin liderleri ve vatandaşlar katıldı.

Talat Paşa Komitesi’nce (TKP) düzenlenen etkinliği Türkiye’den gelen Eskişehir Bağımsız Milletvekili Süheyl Batum yönetti.
Etkinlik sırasında yapılan konuşmalar sık sık, “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” ve “Birleşe Birleşe Kazanacağız” sloGanlarıyla kesildi.

PERİNÇEK TEK

‘AVRUPA’NIN İKLİMİNİ DEĞİŞTİRDİK’

Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek burada yaptığı konuşmada, “Türkiye olarak, Avrupa’da özgürlüğü biz savunuyoruz. Avrupa’nın iklimini değiştirdik. Özgürce konuşmayı bütün Avrupalılar için savunduk. Çünkü siz bir yerden başlarsınız ‘Dünya öküzün boynuzunda değil’ diyenleri cezalandırırsınız. Bunun ucu açıktır” dedi.

“Bugün Galilei gibi ‘dünya dönüyor’ dedik” diye konuşan Doğu Perinçek, bugün duruşmada Avrupa’ya dünyanın döndüğü gerçeğini gösterdiklerini ve Avrupa’yı da öküzün boynuzundan kurtardıklarını ifade etti.

Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Türkiye’nin bağımsızlık, demokrasi ve özgürlük geleneğinin bütün temsilcilerinin burada bulunduğunu gördüklerini belirterek,. bugün Strasbourg’da buluşmanın en önemli yönünün de bu olduğunu açıkladı.

Dilek_Akagun_Yilmaz

CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz

CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz da yaptığı konuşmada, artık emperyalistlerin Türkiye Cumhuriyeti’ni ve Türk milletini birbirine düşüremeyeceğini belirterek, Emperyalist oyununa dahil olan Ermeni diasporasına ve Ermeni devletine buradan bir uyarıda bulunduklarını belirterek, “biz ‘Yurtta sulh cihanda sulh’ diyen bir liderin ülkesinden geliyoruz” dedi.

canan

(CKD) Genel Başkanı Canan Arıtman

Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD) Genel Başkanı Canan Arıtman da , Doğu Perinçek’in vatanının ve milletinin onurunu kurtarabilmek için büyük fedakarlıklarla hareket ettiğini ifade ederek, bugün burada tarihe altın harflerle yazılacak bir tarih yaptığını ve Avrupa’ya çok önemli bir insan hakları dersi verildiğini kaydetti.

Eski DSP Edirne Milletvekili Ahmet Ertürk de “Gerçek bir Atatürk Cumhuriyeti’nin kalmadığı bu dönemde Perinçek gibi bir önderin başlattığı bu mücadele, Türkiye’nin son yıllardaki en önemli dış politika başarısı oldu. Kurtuluşu ateşlediler. Lozan’dan sonra en önemli siyasi başarıyı kazandık” açıklamasını yaptı.

nasuhi

Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti yetkililerinin vermesi gereken bu mücadeleyi, Doğu Perinçek ve Talat Paşa Komitesi’nin (TPK) verdiğini vurgulayan AKUT Başkanı Nasuh Mahruki de, bundan sonraki süreçte Türkiye’nin kazanacağını, Ermeni diasporasının ise kaybedeceğini açıkladı.

OSMAN PERİNÇEK KONUŞUYOR

Doğu Perinçek ve DSP Genel Başkanı Masum Türker

DSP Genel Başkanı Masum Türker de bütün siyasi parti liderlerinin vatan için Perinçek’le birlikte olması gerektiğini ifade etti.

OSMAN-YAŞAR OKUYAN

(CKD) Genel Başkanı Canan Arıtman-Yaşar Okuyan (arkada)

Eski Bakan Yaşar Okuyan da şunları söyledi: “Farklı partilerde olabiliriz, farklı inançları paylaşabiliriz. Ama Türk milletinin nasırına basıldığı anda tüm bunlar ortadan kalkar, tek yumruk oluruz. Türk milleti olarak yumruğumuzu vururuz.”

 UHA/STRASBOURG/O.NAYMAN/A.YÜCE

OSMAN TEK

HABER – STRASBOURG / Osman NAYMAN

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı

video.turkuazhaberajansi.com

 30 Ocak 2015 TSİ 00:32

 YASAL UYARI:Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları TÜHA Eğitim ve Danışmanlık Şirketi‘ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece (UHA) Uluslararası  Haber Ajansı (http://www.uhahaberajansi.comtarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.

Bu Haberi Paylaş

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER