(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

İngiltere’de Başbakan Cameron’ı işlettiler…

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı:  İngiltere’de iletişim istihbaratından sorumlu kurumun başkanı olduğunu söyleyen bir kişi, telefonla Başbakan David Cameron’a kadar ulaşmayı başardı. Londra’daki Başbakanlık konutunu arayan kişi, iletişim istihbaratından sorumlu kurumun başkanı Robert Hannigan olduğunu söyleyince, telefon doğrudan Başbakan’a bağlandı. Cameron ‘işletildiğini’ anlayınca konuşmayı kısa kesti. Başbakanlık ofisi, konuşmada hassas bir gizli bilgi verilmediğini bildirdi. Ancak […]

İngiltere’de Başbakan Cameron’ı işlettiler…
30 Ocak 2015 - 0:32 'de eklendi ve 263 kez görüntülendi.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı:

türkiye küçülmüş

 İngiltere’de iletişim istihbaratından sorumlu kurumun başkanı olduğunu söyleyen bir kişi, telefonla Başbakan David Cameron’a kadar ulaşmayı başardı.

150126111614_cameron_phone_624x351_no.10pressoffice

Londra’daki Başbakanlık konutunu arayan kişi, iletişim istihbaratından sorumlu kurumun başkanı Robert Hannigan olduğunu söyleyince, telefon doğrudan Başbakan’a bağlandı.

Cameron ‘işletildiğini’ anlayınca konuşmayı kısa kesti.

Başbakanlık ofisi, konuşmada hassas bir gizli bilgi verilmediğini bildirdi.

Ancak böyle bir kişinin Başbakan’ın resmi cep telefonuna, santral aracılığıyla da olsa ulaşmış olması üzerine, bütün bakanlıklara uyarı gönderildi.

Bir hükümet sözcüsü, “Başbakan, durumu anlayınca görüşmeyi sona erdirdi. Hassas bir bilgi verilmedi. Hem iletişim istihbaratı kurumu hem de Başbakanlık bu olayı ciddiye alıyor ve güvenlik önlemlerini gözden geçiriyor” dedi.

İngiltere’de böyle bir olay ilk kez yaşanmıyor.

1998’de de bir radyo DJ’i, dönemin Muhafazakar Parti lideri William Hague olduğunu söyleyerek, o zamanki başbakan Tony Blair’e ulaşmayı başarmıştı.

UHA/Dış Haberler/A.YÜCE

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı

 Copyright © 2015 uha

video.turkuazhaberajansi.com

 30 Ocak 2015 TSİ 00:32

 YASAL UYARI:Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları TÜHA Eğitim ve Danışmanlık Şirketi‘ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece (UHA) Uluslararası  Haber Ajansı (http://www.uhahaberajansi.comtarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.

Bu Haberi Paylaş

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER