(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Suudi Arabistan’dan ‘Rockçı İmam’a vize engeli…

 (UHA) Uluslararası Haber Ajansı:          Antalya’nın Kaş ilçesinde ”Rockçı İmam” olarak tanınan Ahmet Muhsin Tüzer, şubat ayında konser vermeyi planladığı Suudi Arabistan’dan vize alamadı. ”Rockçı İmam’ Ahmet Muhsin Tüzer Kaş’a bağlı Pınarbaşı Mahallesi’nin imamı olan ve 2013 yılında arkadaşlarıyla ’FiRock’ müzik grubunu kuran Ahmet Muhsin Tüzer, 18 Şubat’ta Suudi Arabistan’ın Cidde şehrindeki Dar Al- Hekma […]

Suudi Arabistan’dan ‘Rockçı İmam’a vize engeli…
05 Ocak 2015 - 4:50 'de eklendi ve 365 kez görüntülendi.

 (UHA) Uluslararası Haber Ajansı:

KUL        

Antalya’nın Kaş ilçesinde ”Rockçı İmam” olarak tanınan Ahmet Muhsin Tüzer, şubat ayında konser vermeyi planladığı Suudi Arabistan’dan vize alamadı.

rockci-imama-vize-engeli,AWJ4buGsMUuImHd-Yt062g

”Rockçı İmam’ Ahmet Muhsin Tüzer

Kaş’a bağlı Pınarbaşı Mahallesi’nin imamı olan ve 2013 yılında arkadaşlarıyla ’FiRock’ müzik grubunu kuran Ahmet Muhsin Tüzer, 18 Şubat’ta Suudi Arabistan’ın Cidde şehrindeki Dar Al- Hekma Üniversitesi’nde konser hazırlıkları yaparken, vize engeliyle karşılaştı.

İlk konserini Kaş’ta veren Ahmet Muhsin Tüzer, sonrasında tanıştığı ve aralık 2014’te Müslümanlığı seçen Catherine Christer Roberta Hennix’in daveti üzerine gittiği ABD’de de geçen yıllarda sahneye çıktı.

Aslen İsveçli olan matematik profesörü Hennix’in daveti üzerine bu kez Cidde’ye gitmeye hazırlanan Rockçı İmam Ahmet Muhsin Tüzer’e, Suudi Arabistan’ın vize vermediği belirtildi.

27277634,qk9yNO121EukelkUKqSk-w

”Rockçı İmam’ Ahmet Muhsin Tüzer

”ÇOK ACI VE DÜŞÜNDÜRÜCÜ BİR TABLO”
Sebebini henüz bilmediği olay karşısında şaşırdığını söyleyen Tüzer, “Müslüman olmayan ABD’de 2 defa konser verdim. Bir İslam ülkesi olan Suudi Arabistan’ın bana vize vermemesi gerçekten düşündürücü. Müslüman bir ülkede, Müslüman bir sanatçının konser vermesinin engellenmesi çok acı ve düşündürücü bir tablo. Karara saygı duymaktan başka yapacağım bir şey yok” dedi.
UHA/  ANTALYA/ M.SALMAN
78826-5690-2-jpg-300x250-19122014-230706-141902322666.3

 (UHA) Uluslararası Haber Ajansı

video.turkuazhaberajansi.com

 05 Ocak 2015 TSİ 04:50

 YASAL UYARI:Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları TÜHA Eğitim ve Danışmanlık Şirketi‘ne aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece (UHA) Uluslararası  Haber Ajansı (http://www.uhahaberajansi.comtarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.

Bu Haberi Paylaş

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER