Şehir Haberleri

2. Zırhlı Tugay davasında 10 sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis

ne mutlu türküm diyene indir ile ilgili görsel sonucu

Maltepe 2. Zırhlı Tugay Komutanlığı davasında, 10 ağırlaştırılmış 11 darbe sanığına müebbet hapis cezası verildi.

Pelin Çift İle Gündem Ötesiİstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesince, Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi karşısındaki binada yapılan 8. duruşmada tutuklu 14 ve tutuksuz 12 sanık esas hakkındaki savunmasını tamamladı.

Sanıklar son sözlerinde beraatlerini talep etti.

10 sanığa ağırlaştırılmış müebbet

Kararını açıklayan mahkeme heyeti, tutuklu sanık eski Yarbay Hakan Bolat, eski binbaşılar Hakan Tanrıkoluoğlu ve Hakan Erol, eski yüzbaşılar Selim Çalışkan, Abdullah Sezgin, Ali Cömert, Celil Aybar, Fatih Hacıpaşalıoğlu, Yüksel Koçak ve teğmen, Süleyman Polatöz’e “anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı.

Eski yüzbaşı olan sanık Olgun Yıldız’a “anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs” suçundan müebbet hapis cezasına çarptıran mahkeme heyeti, eski yüzbaşı sanık Necati Soner Tutmak’ın bu suçtan beraatine, ‘’terör örgütüne üye olmak’’ suçundan ise 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı.

13 sanık beraat etti

Mahkeme, sanıklar eski üsteğmen Murat Karakaş, uzman çavuşlar Muhammet Murat Duman, Selçuk Başeğmez ve Necettin Keleş ile erler Mertaş Çilali, Aykut Daşdemir, Selçuk Sarıkaya, İbrahim Can, Süleyman Fidan, Cihat Taştan, Yunus Emre Karapınar, Mehmet Yılmaz ve astsubay Süleyman Akgün’ün tüm suçlardan beraatine hükmeden mahkeme, eski astsubay Murat Akkaya’ya da ceza verilmesine yer olmadığına dair karar verdi.

Mahkeme, hakkında beraat kararı verdiği tutuklu sanıklar Süleyman Akgün ve Murat Akkaya’nın tahliyesine, ceza alan 12 sanığın ise tutukluluk hallerinin devamına hükmetti.

Davanın firari sanığı eski Yarbay İsmail Girgin’in dosyası daha önceki celsede ayrılmıştı

trt.tv

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir