Kültür-Sanat

2. Türkiye & Azerbaycan Kardeşlik Ödülleri

 BHS  Group Başkanı Atakan TAŞUR’ un ve ortağı Can Medya Grup Başkanı Aysel NAZIM’ın 2. kez organize ettiği Türkiye & Azerbaycan Kardeşlik Ödülleri gecesi için yoğun çalışma startı verildi.
2. Türkiye & Azerbaycan Kardeşlik Ödülleri ile ilgili görsel sonucu
(UHA) Uluslararası Haber Ajansı‘nın edindiği bilgiye göre, bu sene 2. kez gerçekleştirilmesi planlanan iki ülkenin bir arada oalcağı bu büyük gece Azerbaycan tarafından ise heyecanla takip ediliyor.
Aysel NAZIM ile ilgili görsel sonucuCan Medya Grup Başkanı ve Azerbaycan’ nın ünlü sinema yıldızı Aysel NAZIM’ ın ortaklık ettiği organizasyon önemli isimleri bir arada buluşturacak.
Bu sene 2. kez gerçekleştirilecek olan 2.Türkiye & Azerbaycan Kardeşlik Ödülleri Gecesi, iki ülkenin siyasetçilerini, iş dünyasını, sanatçılarını ve basınını buluşturacak.

Türkiye & Azerbaycan Kardeşlik Ödülleri’nin verileceği gecenin tarihi de, 18 Aralık Salı akşamı ‘Eresin Hotels Topkapı‘’ olarak açıklandı.

Ödüllerin sahiplerini bulacağı gece, Azerbaycan vatandaşları tarafından heyecanla takip edilişyor, iki kardeş ülkenin bir arada buluşacağı bu anlamlı geceyi Azerbaycan’nın en çok izlenen kanalı ATV ve MTV  canlı olarak ekrana getirecek.

Geçtiğimiz sene Aralık ayında ilki düzenlenen Türkiye & Azerbaycan Kardeşlik Ödülleri gecesi birçok ünlü isimler ile iki ülke’nin basınında büyük yankı uyandırmıştı.

Atakan Taşur, ile ilgili görsel sonucu

 

 

 

 

 

 

 

 

BHS Group Yönetim Kurulu Başkanı Atakan Taşur, bu önemli organizasyonun amacını (UHA) Uluslararası Haber Ajansı’na değerlendirdi.

Atakan Taşur,  öncelikle iki ülke arasında dostluğun ve kardeşliğin en büyük köprüsünün kurulduğu Türkiye & Azerbaycan Kardeşlik Ödülleri Organizasyonun, Türk’lüğü ile ilelebet beslenecek olan iki ülkenin simgesi olacağını hatırlatarak, iki kardeş ülkenin enlerini bir arada toplayarak, birlik ve beraberliğini tüm Dünya’ya duyurmak olduğunu açıkladı.

Müzik, televizyon, sanat, iş dünyasının ve basının en iyilerinin ödüllendirileceği geceye Azerbayca’nın ve Türkiye’ nin tanınmış simaların katılacağını ifade eden BHS Group Yönetim Kurulu Başkanı Atakan Taşur, 2.Türkiye & Azerbaycan Kardeşlik Ödülleri’nin sunuculuğunu Merve Akıncı & Shahriyar Abilov; Gece’nin Genel Koordinatörlügü’nü ise Evo Grup sahipleri Evren Yaşlak ve Evrim Yaşlak’ın yapacağını belirtti.

Geceye katılacak başlıca kesinleşen isimler şöyle; ”Wilma Elles, Seren Serengil, Cengiz Semercioğlu, Behsat Gerçeker, Afrikalı Ali, Selin Ciğerci, Sinan Akçıl, Turgay Saka, ve bir çok tanınmış isimler olacak” dedi.

Ben de Uluslararası yayın yapan (UHA) Uluslararası Haber Ajansı ve (TÜHA) Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı adına bir gazeteci, yazar olarak davet aldığım bu geceyi takip edeceğim.

Deutsche Welle (DW), Amerika’nın Sesi (VOA) ve EuroNews yayın kuruluşlarının partneri olarak, (UHA) Uluslararası Haber Ajansı ve (TÜHA) Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı adına, şimdiden organizasyonu gerçekleştiren Can Medya Grup Başkanı Aysel Nazım’a  ve ortağı BHS Group Yönetim Kurulu Başkanı Atakan Taşur’a başarılar dileriz.

Veysel Kavrayan ile ilgili görsel sonucu

Haber: Veysel Kavrayan

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir