Türkiye

2. Ordu Komutanı Burseya Dağı’nda

Afrin’e düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı’nı yürüten 2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel teröristlerden alınan Burseya Dağı’nda incelemelerde bulundu.

Suriye’nin Afrin bölgesinde terör örgütlerine yönelik Zeytin Dalı Harekatı’nı yöneten İkinci Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel, teröristlerden arındırılan Burseya Dağı’nda incelemelerde bulundu.

İncelemelerde Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarını da denetleyerek moral veren Temel, beraberindeki komutanlarla Burseya Dağı ve çevresinde alınan güvenlik tedbirleri ile tahkimatı değerlendirdi.

Bölgedeki askerlerden bilgi alan Temel, basın mensuplarının operasyonun nasıl gittiğine ilişkin sorusunu, “Çok iyi gidiyor” şeklinde yanıtladı.

Afrin için stratejik öneme sahip olan dağ, dün saat 14.30 sıralarında ele geçirilmişti.

Dağın kuzeyi Kilis’e, doğusu ise Fırat Kalkanı Harekatıyla özgürlüğüne kavuşan Azez’e bakıyor. Terör örgütü YPG, işgal ettiği Afrin’e yıllarca yığınak yaptı. Burseya Dağı’nda açtığı mevzilerin arasını hendeklerle birbirine bağladı, tahkim etti.

2. Ordu Komutanı Burseya Dağı'nda ile ilgili görsel sonucu

Terör örgütü, Burseya Dağı için Afrin’in Kandil’i diyordu. Afrin’e yönelik Zeytin Dalı Harekatı başlayınca köşeye sıkışan teröristler işte bu dağdan sivillere saldırdı. Kilis ve Azez’e çok sayıda roket ve havan mermisi atıldı.

Hain saldırılarda çok sayıda sivil hayatını kaybetti, onlarcası yaralandı. Mehmetçik ve Özgür Suriye birliklerinin Burseya Dağı’nı ele geçirmesinin ardından bölgedeki siviller rahat nefes aldı.

TRT Haber

trt.tv

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir