Eğitim

192 lüks otel başvuruda bulundu

UHA HABER / Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, turizm alanında açılan iş garantili meslek eğitim merkezlerine büyük bir ilgi olduğunu ifade etti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, turizm alanında açılan iş garantili meslek eğitim merkezlerinin gıda, sağlık, sanayi ve teknoloji gibi alanlarda da yaygınlaştırılacağını söyledi.

Turizm sektöründeki okulların büyük bir karşılık bulduğunu belirten Selçuk, “Bu kapsamda 11 okul açtık, başarı ve ilerleme çok iyi durumda. Biz bunu Türkiye’nin ara elaman başta alanda eleman ihtiyacı olan tüm sektörlerine yayma kararı aldık. Yani diplomayı alanın, elinde 3 dil ile işinin hazır olduğu bu merkezlerden yüzlerce açacağız. Ekonomiyi hareketlendirecek. Amacımız eğitimi ekonomi ile örtüştürmek” diye konuştu.

Lüks oteller yarışa girdi

Meclis’ten yasanın geçmesinin ardından 1 ayda sayının yüzde 77’ye çıktığını belirten Bakan Selçuk, bu liselere talebin yoğun olduğunu söyledi.

Selçuk, “Lüks ve büyük oteller kendi içlerinde okul açmamız için yarışa girdi. 192 lüks otel bu kapsamda yeni başvuruda bulundu, halen de başvuru geliyor. Yakın zamanda sektör bazlı yeni meslek eğitim merkezleri hayata geçecek” dedi.

[UHA Haber Ajansı , 19 Kasım 2019]

Kader BASAYOĞUL
Kader BASAYOĞUL
Kader BASAYOĞUL 1990 yılında Bingöl’de dünyaya geldi. İlköğretiminin ilk iki yılını Bingöl’ün Sancak beldesinde okuduktan sonra İlköğretiminin geri kalanına İstanbul’da devam etti. 2007 yılında Erenköy Kız Lisesi’nden mezun oldu. 2009 yılında girdiği üniversite sınavında Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik bölümünü kazandı. Üniversite yılları boyunca İzmit Belediyesi’nin Sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı. 2012 senesinde Haber7.Com’da stajını yaptı. 2015 yılının Nisan ayında çalışmalarına başlayan Neoldu.Com’un ilk editör kadrosunda yer bulan Basayoğul, birçok alanda araştırma haberlerine imza attı.. 2017 yılında Neoldu.com’daki işinden ayrıldı. Şuanda (UHA) Uluslararası Haber Ajansı'nda Araştırma Haberciği çalışmalarına devam eden Basayoğul, Fotoğrafçılığa olan ilgisinden dolayı Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünü de okudu. Bugüne kadar yaptığı Araştırma Haberler ile adından söz ettiren Kader Basayoğul, güzel sanatlara da olan hayranlığından, ileri düzeyde fotoğrafçılık kursuna devam ediyor,
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir