Gündem

Türk Ocakları Kocaeli Şubesi, ‘ABD’nin Türkiye’ye yaptırım uygulanacağı şeklinde yaptıkları açıklamaları, talihsiz ve alçakca’

Türk Ocakları Kocaeli Şubesi adına Başkan Yücel Alpay Demir, Türkiye’de “askeri ve siyasi casusluk” ve “terör örgütü adına suç işlemek” ile suçlanan ABD’li papaz Andrew Brunson’ın ev hapsi şartıyla tahliye edilmesinden sonra Türkiye’ye karşı yaptığı yaptırımlar dolayısıyla basın açıklaması yaparak kınadı.

Başkan Yücel Alpay Demir, basın açıklamasında şunları ifade etti:

“Bilindiği Üzere, Casusluk ve terör örgütlerine yardım suçlamasıyla tutuklanan ABD vatandaşı Rahip Andrew Brunson’ın ev hapsi şartıyla tahliye edilmesinden sonra ABD-Türkiye ilişkilerinin yumuşayacağı bekleniyordu.

ABD Başkan yardımcısı Pence, ile ilgili görsel sonucu

ABD Başkan yardımcısı Pence

Ancak; ABD Başkan yardımcısı Pence, sonra da Başkan Trump, Rahip Brunson serbest bırakılana kadar Türkiye’ye yaptırım uygulanacağı şeklinde yaptıkları talihsiz ve küstahça açıklamalara, yine Brunson vakasını bahane ederek İçişleri ve Adalet Bakanlarımız hakkında yaptırım uygulayacaklarını ilave ettiler.

Burada ki asıl hedeflerinin, adı geçen bakanlarımızın değil doğrudan doğruya Türkiye Cumhuriyeti Devletinin olduğu aşikârdır.

 ABD “bugün” dünyanın en ileri askerî veya ekonomik gücü sayılabilir, ama! binlerce yıllık bir tarihe ve medeniyete sahip Büyük Türk Milleti’ne saygısızlık edemez. 1071’de Malazgirt’te “İsfahan’da kışlayacağız” diyerek haddini aşan Romen Diyojen’e, 1176’da Miryakefalon’da küstahlığın sınırlarını zorlayan Haçlı-Bizans ittifakına, 1260’da Ayn-ı Calut’ta yenilmezliğin zirvesindeki Moğollar’a, 1915’te Çanakkale’de ve 1922’de Dumlupınar’da Siyonist-Haçlı bakiyelerine nasıl derslerini verdiysek!

Doğru dürüst bir tarihe sahip olmayan Amerika’ ya ve tarih dersi zayıf olan başkanları Trump’a da derslerini veririz EvelALLAH…

Devletimizi yönetenler bu coğrafyada “bağımsız bir bölge gücü” olarak çok-yönlü ilişkileri oturtmanın yollarını bulmalı, Tarih ve coğrafyanın bizi Türkistan, Kafkaslar, Ortadoğu olarak adlandırılan merkezi İslam dünyası ile Balkanların kavşağına yerleştirdiğini ve bu coğrafyanın hakimi olarak kalmamız gerektiğini, 19. Yüzyılda bize önce toprak bütünlüğü garantisi vererek Avrupa sistemine dâhil edip sonra parçalanma projelerini hayata geçirenleri de unutmamalıdır.

Bu vesile ile Türk Ocakları olarak, Türkiye hakkında saygısızca açıklamalar yapıp tehditler savuran ABD yetkililerini şiddetle tel’ in ediyor, İçerideki farklılıklarımız ne olursa olsun Türk milletinin ezici çoğunluğu bağımsızlığı ve millî haysiyeti söz konusu olduğunda tek vücut olmayı ve vatan için ölmeyi çok iyi bildiğini hatırlatıyoruz.

Ulu önder Atatürk’ün de ifade ettiği üzere bu küstah ve had bilmezler de elbet bir gün

Bu coğrafyaya GELDİKLERİ GİBİ defolup GİDECEKLERDİR…

Bu suretle karşılaşacak her türlü tehdit ve güçlük karşısında muhtaç olduğu kudreti damarlarındaki asil kanda mevcut olan Büyük Türk Milleti, Devletinin ve idarecilerinin yanındadır.

Türk Ocaklılar olarak bizlerde Devletimizin ve Milletimizin izzetini, onurunu korumak için atılacak her adımı destekleyeceğimizi ilan ederiz.

Büyük Türk Milleti’ne saygı ile duyurulur!”

Türk Ocakları Kocaeli Şubesi adına

Başkan; Yücel Alpay Demir

KOCAELİ, TÜHA HABER

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir