Türkiye

15 Temmuz’un yıl dönümü için 7 dilde video

UHA HABER / Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı koordinasyonunda, 15 Temmuz darbe ve işgal girişiminin üçüncü yılı için 7 dilde video hazırlandı.

ne mutlu türküm diyene ile ilgili görsel sonucuCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, sosyal medya hesabı Twitter’dan yaptığı paylaşımda, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı koordinasyonunda 7 dilde video hazırlandığını bildirdi.

Her biri 90 saniye süreli videolar Türkçe’nin yanı sıra, İngilizce, Fransızca, Almanca, Rusça, İspanyolca ve Arapça olmak üzere 7 dilde hazırlandı.

15 Temmuz hain darbe girişiminin anlatıldığı “Vatan Bizim, İrade Bizim” başlıklı videolara, “http://15temmuz.gov.tr” adresinden ulaşılabilecek.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı / ANKARA, TRT Haber

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir